Sukurta skraidanti lenta

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis

1989 m. pasirodė filmo „Atgal į ateitį“ antroji dalis, kurioje Martis Makflajus ir Dokas nukeliavo į 2015-uosius. Viena iš filme pademonstruotų ateities naujovių – skraidanti riedlentė.

Atėjus 2015-iesiems, automobilių gamintoja „Lexus“ pamėgino įgyvendinti šį filmo „stebuklą“ – pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“. „Lexus Hoverboard“ naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, kurie šaldomi skystu azotu.

Magnetinę levitaciją pasiekti sudėtinga, nes kuo didesnis svoris spaudžia daiktą, tuo galingesnių reikia magnetų. Šią problemą mėginama išspręsti naudojant azotą.

Deja, apgauti fizikos „Lexus“ inžinieriams nepavyko – paskraidyti šia lenta galima tik specialiai jai pritaikytu metaliniu paviršiumi, nors kelias minutes lenta gali praskristi ir virš vandens ar kitokio paviršiaus.

„Hoverboard“ daugiau nei 18 mėnesių kūrė inžinierių komandos iš Vokietijos ir Anglijos, o šiuo metu ją testuoja profesionalus riedlentininkas iš Ispanijos. Automobilių gamintojas daug dėmesio skiria išradimo išvaizdai, lenta gaminama iš natūralaus bambuko.

Prieš pasirodant „Lexus“ skraidančiai lentai, panašų įrenginį, pavadinimu „Hendo“, mėgino sukurti bendrovė „Arx Pax“.

Vaizdo filmukas apie „Hoverboard“ bandymus >>>

 

Šaltinis: ferra.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities riedlentė, valdoma su „Kinect“ ir planšetiniu kompiuteriu

Ar galima automatizuoti paprastą riedlentę? Pasirodo, tikrai taip. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »