Sukurta skraidanti lenta

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis

1989 m. pasirodė filmo „Atgal į ateitį“ antroji dalis, kurioje Martis Makflajus ir Dokas nukeliavo į 2015-uosius. Viena iš filme pademonstruotų ateities naujovių – skraidanti riedlentė.

Atėjus 2015-iesiems, automobilių gamintoja „Lexus“ pamėgino įgyvendinti šį filmo „stebuklą“ – pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“. „Lexus Hoverboard“ naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, kurie šaldomi skystu azotu.

Magnetinę levitaciją pasiekti sudėtinga, nes kuo didesnis svoris spaudžia daiktą, tuo galingesnių reikia magnetų. Šią problemą mėginama išspręsti naudojant azotą.

Deja, apgauti fizikos „Lexus“ inžinieriams nepavyko – paskraidyti šia lenta galima tik specialiai jai pritaikytu metaliniu paviršiumi, nors kelias minutes lenta gali praskristi ir virš vandens ar kitokio paviršiaus.

„Hoverboard“ daugiau nei 18 mėnesių kūrė inžinierių komandos iš Vokietijos ir Anglijos, o šiuo metu ją testuoja profesionalus riedlentininkas iš Ispanijos. Automobilių gamintojas daug dėmesio skiria išradimo išvaizdai, lenta gaminama iš natūralaus bambuko.

Prieš pasirodant „Lexus“ skraidančiai lentai, panašų įrenginį, pavadinimu „Hendo“, mėgino sukurti bendrovė „Arx Pax“.

Vaizdo filmukas apie „Hoverboard“ bandymus >>>

 

Šaltinis: ferra.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities riedlentė, valdoma su „Kinect“ ir planšetiniu kompiuteriu

Ar galima automatizuoti paprastą riedlentę? Pasirodo, tikrai taip. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sukurtas specialus dėklas „iPhone“

Šiandien sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be išmaniojo telefono su lietimuisi jautriu ekranu. Tačiau dizaineris Moon Myounghak siūlo grįžti atgal... skaityti »

Išmanioji perėja padės išvengti skaudžių eismo įvykių

Kaip išvengti skaudžių eismo įvykių? Riboti greitį, atsakingai elgtis kelyje, laikytis taisyklių, saugoti vieniems kitus ir... įrengti išmanias perėjas pėstiesiems. skaityti »

Mokomieji žaidimai išmoko klysti

Seniai įrodyta, kad naudojant žaidimus švietimo sistemoje, varginantį mokymosi procesą galima padaryti įdomų ir naudingą. Neseniai atrasta ir pagrįsta nauja idėja, kuri akcentuojama vaizdo žaidimuose: „nieko blogo patirti nesėkmę“ (angl. „it’s okay to fail“). skaityti »

„Microsoft“ susidomėjo papildytos realybės akiniais

Kompanija „Microsoft“ į JAV patentų biurą (USPTO) padavė paraišką, kurioje aprašomi papildytos realybės akiniai – įrenginys, gebantis prie realaus pasaulio vaizdų pridėti virtualių objektų. skaityti »

Japonai pristatė vienvietį elektrinį sraigtasparnį

Japonijos kompanija „Hirobo“ pranešė apie savo planus išleisti vienvietį elektrinį sraigtasparnį „HX-1“. skaityti »

Robotas-Skeneris per minutę nuskenuoja 250 puslapių

Inžinieriai iš Japonijos, Tokijo universiteto, pademonstravo veikiantį Roboto-Skenerio prototipą, kuris sugeba per minutę nuskenuoti net 250 knygos puslapių. skaityti »

Išmaniojo dviračio pavaras perjunginės išmanusis telefonas

Markas Wilsonas, bendradarbiaudamas su kolegomis iš „Cambridge Consultants Limited“ (CCL), sukūrė automatinę dviračių pavarą, perjungiamą elektriniu būdu. skaityti »

JAV pastatytas „televizinis kambarys“

Amerikos specialistai pastatė neįprastą 10х5,8х3 m dydžio „televizinį kambarį“ „Reality Deck“, kurį sudaro tik aukštos kokybės ekranai, iš viso – 1,5 mlrd. pikselių. skaityti »

Jutikliniai ekranai atskirs prisilietimą pirštu ir nagu

JAV bendrovė „Qeexo“ išmokė įrenginius jutikliniu ekranu skirti, kaip vartotojas prisiliečia prie ekrano. skaityti »

Vienas inovatyviausių fotoaparatų tapo dar protingesnis

Inovatyvios kameros „Lytro“ kūrėjai pasiūlė naudotojams naujų funkcijų – „Perspective Shift“ ir „Living Filters“. skaityti »