Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 25 d. pirmadienis

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis.

Šiaurės Karolinos universiteto inžinieriai sukūrė metodą, kaip skrydžio metu manipuliuoti drugio raumenimis. Jie tai atliks naudodami elektros signalus, siunčiamus į drugio organizme patalpintą implantą.

„Mes norime išsiaiškinti, ar galime kontroliuoti drugių judesius, paieškos ir gelbėjimo operacijų metu, – sakė daktaras Alper Bozkurt, kuris vadovauja tyrimui, – Idėja būtų prijungti prie drugių jutiklius, kurie suformuotų lankstų tinklą, užprogramuotą ieškoti nelaimės ištiktų žmonių“.

Elektrodai drugiui gali būti implantuoti dar lėliukės stadijoje, kai vikšras yra kokone ir tik ruošiasi virsti sparnuotu suaugusiu vabzdžiu. Prie šio proceso išplėtojimo prisidėjo ir daktaras Amit Lal iš Kornelio universiteto.

Vėliau Bozkurt mokslinių tyrimų komanda sukūrė patikimą metodą, kuris atskleidė, kaip drugys koordinuoja savo judesius skrydžio metu. Mokslininkai prie už drugio skraidymą atsakingų raumenų grupių prijungė elektrodus ir taip stebėjo į jas siunčiamus elektromiografinius signalus.

Tuomet drugys buvo prijungtas prie bevielės platformos, kuri surenka elektromiografinius duomenis vabzdžiui judinant savo sparnus. Dėka elektromagnetų, suteikus drugiui laisvę suktis į kairę ir į dešinę, visa platforma tiesiog levituoja ore.

„Žiūrėdami, kaip drugys, keisdamas skrydžio kryptį, naudoja savo sparnus ir derindami tuos judesius su atitinkamais elektromiografiniais signalais, mes įgavome daug geresnį supratimą apie tai, kaip vabzdžiai manevruoja ore, – aiškina Bozkurt, – Mes tikimės, kad ši informacija padės sukurti technologijas, nuotoliniu būdu kontroliuojančias gyvūnų judesius skrydžio metu. Tai prisidės prie svarbiausio tikslo – sukurti „gyvas skraidykles“, kurios galėtų būti gelbėjimo operacijų jutiklių tinklo dalimi“.

Kitas mokslininkų žingsnis bus sukurti automatizuotą sistemą, kuria naudojantis būtų galima ištirti bei suderinti drugio skrydžio kontroliavimui reikalingus parametrus.

Ši mokslininkų studija skelbiama internetinėje svetainėje – „the Journal of Visualized Experiments“ (JoVE). Jos bendraautoriai: Alexander Verderber, Michael McKnight ir Bozkurt laboratorijos (JAV) studentai.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bepilotės skraidyklės pristatys siuntinius

Bepilotė skraidyklė gali palikti siuntinį net tuomet, kai kliento nėra namuose, pvz., nuskraidindama jį į uždarą kiemą ar į balkoną. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. skaityti »

Traktoriai vietoj šachmatų figūrų

Ispanijos kaimelyje Hinojosa vyko neįprastos šachmatų varžybos, kuriose vietoj šachmatų figūrų buvo naudojami įvairūs traktoriai. skaityti »

Sukurtas pirmas pasaulyje minkštas robotas

Grupę amerikiečių inžinierių aštuonkojis įkvėpė sukurti absoliučiai minkštą robotą. skaityti »

Iš palydovo padarytos nuotraukos padės išaiškinti skurdžiai gyvenamus rajonus

Stanfordo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip naudojantis palydovo padarytomis Žemės nuotraukomis aptikti vargingus rajonus. skaityti »

Bilo Geitso turto vertė rekordiškai išaugo

Turtingiausio pasaulio žmogaus Bilo Geitso turto vertė pasiekė 90 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Skraidantis robotas tapys paveikslus

Kanados Makgilo universiteto inžinieriai sukūrė skraidančius robotus, kurie geba atvaizduoti paveikslus, naudodami taškų piešimo technologiją. skaityti »

Žiedas, perduodantis mylimojo širdies plakimą

Bendrovė „TheTouch“ sukūrė žiedą „HB Ring“ , leidžiantį pajusti kito žmogaus širdies plakimą. skaityti »

Inovacijų parodoje ir mintimis valdomi įrenginiai, ir virtualios realybės stebuklai

Iki sekmadienio, rugpjūčio 7 d., Vilniaus „Akropolyje“ vyksta išskirtinė inovacijų paroda, kurioje naujausias technologijas ir moderniausius sprendimus vaikams bei jų tėveliams pristato kone tuzinas įmonių ir organizacijų. skaityti »

Pažaiskime su pinigais – finansinės piramidės

JAV ir Europoje vyksta įvairiausių figūrų statymo iš monetų varžybos. skaityti »