Sukurtas socialinis tinklas buvusiems teroristams ir jų aukoms

Publikuota: 2012 m. gegužės 8 d. antradienis


JAV paskelbta apie naują socialinį tinklą AVE – „Against Violent Extremism“ („Prieš smurtinį ekstremizmą“). Jo dalyviais turėtų tapti buvę teroristai ir terorizmo aukos, praneša žurnalas „Wired“. Socialinis tinklas sukurtas kaip visuomeninės kampanijos „Google Ideas“, pradėjusios veikti 2011-ųjų spalį, tąsa.  

Projekto puslapiuose bus pristatyti su terorizmo problema susiję vaizdo filmukai, knygos, interneto svetainės. Vartotojai galės bendrauti forumuose. O interaktyviame žemėlapyje bus pateikiami duomenys apie projekto dalyvių buvimo vietą.

AVE kūrėjų nuomone, buvę ekstremistinių grupuočių nariai sugebėtų bet ką atkalbėti stoti į tokias organizacijas, papasakoti, kaip elgtis atsidūrus pavojingose situacijose. Teroro aktų aukos galėtų pasidalinti neįkainojama patirtimi, kaip išgyventi, ir taip kitiems žmonėms išgelbėti gyvybę.

Naujoji internetinė platforma – bendras kompanijos „Google“, britų Strateginio dialogo instituto (Institute for Strategic Dialogue), amerikiečių labdaros fondo „Gen Next Foundation“ ir IT bendrovės „Rehabstudio“ projektas.

Projekto idėja kilo 2011-ųjų rugpjūtį visuomenės viršūnių susitikime dėl smurto  problemų. Šio renginio dalyviai priėjo išvadą, kad buvę teroristai ir jų aukos gali padėti kitiems žmonėms įveikti su terorizmu susijusias problemas.

 

Šaltinis: newsru.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Meksikoje mokytojai apkaltinti „Twitter terorizmu“

Dviem Meksikos miesto Verakruso gyventojams pateikti kaltinimai terorizmu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Lenkijoje išleista kvadratinė moneta

Nacionalinis Lenkijos bankas išleido 35 tūkst. kolekcinių 5 zlotų monetų. Ypatingos jos savo kvadratine forma. Ši moneta sukurta minint Varšuvos monetų rūmų 250 metų jubiliejų. skaityti »

Žmones stebės milžiniška akis

Šveicarai sukūrė skraidyklę „Skye“, primenančią milžinišką akį. Ji sugeba skraidyti minioje tarp žmonių ir jų neužkabinti. skaityti »

Britams bankas svarbesnis už parduotuvę

Trys iš keturių britų norėtų, kad jų rajone būtų banko skyrius. Tai rodo Britanijos banko TSB tyrimas. Taip pat arti namų turėtų būti ir pašto skyrius. skaityti »

Amerikoje sukurta moters išvaizdos robotė

Amerikos bendrovės „Hanson Robotics“ įkūrėjas Davidas Hansonas sukūrė robotą Sofiją, savo išvaizda stulbinančiai panašią į moterį. Robotė netgi gali atkartoti žmogaus mimiką – iki 60 veido išraiškų. skaityti »

Kodėl „Google“ parduoda baisiausių pasaulyje robotų gamintoją?

Susižavėjimą ir pagarbią baimę keliančių robotų gamintojas „Boston Dynamics“ parduodamas. Kodėl „Google“ nebenori ganyti plieninių avių? skaityti »

„Huawei“ ambasadoriumi tapo futbolininkas Lionelis Messis

Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ futbolo klubo puolėjas Lionelis Messis tapo naujuoju „Huawei“ ambasadoriumi. Bendrovės ir penkiskart geriausio pasaulio futbolininko partneryste siekiama skatinti žmones siekti savo tikslų ir svajonių. skaityti »

„Nike“ sukūrė išmaniuosius batus

„Nike“ paskelbė sukūrusi batus, kurie savaime užsiriša juos užmovus ant kojų. skaityti »

Daugiausia milijardierių gyvena JAV

Leidinio „Forbes“ naujausias reitingas rodo, kad daugiausia milijardierių gyvena Niujorke. Šiame mieste gyvena 79 žmonės, kurių turtas siekia apie 364,6 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Italų studentai sukūrė origami išvaizdos elektromobilį

Anot projekto autorių, automobilis ne tik važiuos pats automatiškai, bet ir reaguos į vairuotojo nuotaiką – pagal tai kurs atitinkamą atmosferą. skaityti »

Japonijos banke dirbs robotas Pepperis

Japonijos bankas „Mizuho Bank“ planuoja panaudoti kompanijos IBM technologijas ir įdarbinti savo poskyriuose robotus. skaityti »