Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

Publikuota: 2016 m. vasario 23 d. antradienis

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. Rugsėjo mėnesį bus švenčiamas 125 metų jubiliejus, kai jis Helsinkyje atidarė savo pirmąją kavinę, tapusią viena didžiausių ir seniausių bendrovių Suomijos maisto pramonėje.

Suomijos pinigų kalykla inicijavo visuomenės apklausą, kurios rezultatai parodė, kad žymusis suomių konditeris Karlas Fazeris, pasak apklaustųjų, yra būtent tas žmogus, kuriam turėtų būti nukalta proginė atminimo moneta. Remiantis šiais duomenimis, Suomijos finansų ministerija išleido dekretą dėl proginių monetų Karlo Fazerio atminimui nukaldinimo, kurių oficialus pavadinimas – „Karlas Fazeris ir suomiškumas“. Moneta buvo sukurta Kirsti Doukas, vienos žymiausių ir labiausiai vertinamų Suomijos papuošalų dizainerės. Monetos averse vaizduojamos išdidintos pilkosios kurapkos plunksnos, simbolizuojančios konditerio prielankumą gamtai ir aistrą medžioklei bei žemdirbystei. Monetos reverse vaizduojamas kakavos medis su trimis kakavos ankštimis, deklaruojantis Karlo Fazerio kaip konditerio ir konditerijos pramonės pradininko Suomijoje pripažinimą ir pagarbą jo indėliui į šalies maisto pramonę.

„Esu laiminga ir didžiuojuosi tiek pačia bendrove „Fazer“, tiek ir mūsų puikiais aukštos kokybės produktais. Nuostabu, kad ta mažytė konditerijos gaminių parduotuvėlė, kurią prieš 125 metus įsteigė mano prosenelis, šiandien tapo stambia įmone ir tebėra šeimos verslas,“ – pabrėžė ketvirtosios bendrovėje dirbančios Fazerių kartos atstovė, „Fazer“ įmonių grupės šokolado ir kakavos ekspertė Majlen Fazer.

„Tarp 125-us veiklos metus skaičiuojančios „Fazer“ įmonės Suomijoje ir Lietuvoje veikiančios „Fazer“ kepyklos - daug bendro: tvarus verslas, atsakingas požiūris į vykdomą veiklą ir dėmesys aukščiausiai gaminių kokybei. Lietuvoje „Fazer“ istorija prasidėjo 2001 m., siekiant vietinę kepyklą „Gardėsis“ paversti viena iš duonos rinkos lyderių. Šiandien Kaune mes turime modernią kepyklą, kurioje deriname senąsias kepimo tradicijas su rinkos naujovėmis. Mes tiekiame duonos gaminius Lietuvos vartotojams bei Estijos, Latvijos ir kitų šalių rinkoms. Pernai „Fazer“ investavo virš 1 mln. eurų į šaldytų kepinių gamybos liniją, kuri žymi naują įmonės veiklos Lietuvoje etapą. Ateityje ir toliau sieksime ambicingų tikslų ir tęsime plėtrą“, - sakė Mindaugas Snarskis, „Fazer“ kepyklų Baltijos šalyse generalinis direktorius.

Bendrovės „Fazer“ istorijos pradžia laikomi 1891 m., kai jaunasis Karlas Fazeris įgyvendino savo svajonę ir Helsinkio Kluuvikatu rajone atidarė pirmąją savo kavinę. Karlas Fazeris buvo plataus akiračio konditeris, kurio drąsa bei verslumo dvasia lydi bendrovės veiklą iki šių dienų. Šiandien, prabėgus 125 metams, „Fazer“ yra sėkmingai veikianti tarptautinė šeimos verslo įmonė, kurioje šiuo metu dirba daugiau nei 15 000 darbuotojų Suomijoje ir kitose šalyse esančiuose bendrovės padaliniuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. skaityti »

Kas telefone svarbiausia jaunimui?

Patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jaunam žmogui renkantis naują, tačiau ne patį brangiausią telefoną, dalinosi „Samsung“ rinkodaros koordinatorius Jonas Ožekauskas. skaityti »

Estijoje pristatoma brangiausia pasaulio moneta

Į Estijos sostinę atkeliavo brangiausia pasaulyje moneta – sidabrinis pinigas iš 1794 m. JAV išleistų dolerių partijos. skaityti »

Robotas humanoidas nesupyksta pargriautas

„Boston Dynamics“ pristatė naują roboto humanoido „Atlas“ versiją. Nukritęs robotas sugeba pats savarankiškai atsistoti. skaityti »

Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. skaityti »

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja geriausi pasaulio buriuotojai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis. skaityti »

Automatinės kėdės – tvarkingam biurui

„Nissan“ įgyvendino reklaminę akciją, kurios metu pademonstravo, kaip automatiškai į savo vietas susistato kėdės. skaityti »

Kanadoje įrengti trimetriniai bankomatai krepšininkams

Toronte įrengti bankomatai krepšininkams, kurių ekraną net krepšininkas gali pasiekti tik pašokdamas į viršų. skaityti »

„Microsoft“ kuria virtualų ateities futbolą

„Microsoft“ tikisi išpopuliarinti papildytosios realybės akinius amerikietiškame futbole. skaityti »

„BPS Sberbank“ išleido romantiškas monetas

Baltarusijos bankas „BPS Sberbank“ artėjant šv. Valentino šventei išleido progines sidabrines monetas su kačiukais ir triušiukais. skaityti »