Super jėgą suteikiantis kostiumas jau išbandomas praktikoje

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 6 d. trečiadienis

Žmogus gali pakelti 32 kilogramus sveriantį metalo gabalą tarsi maišelį su pirkiniais. Bet ne todėl, kad jis būtų sunkiasvoris galiūnas ar Geležinis žmogus. Jis tiesiog dėvi robotizuotą kostiumą, suteikiantį jam milžiniškos jėgos.

Viena didžiausių laivų statybos ir inžinerijos kompanijų „Daewoo“ neseniai išbandė šešis robotinius egzoskeletus, kurie padidina žmogaus jėgą net kelis kartus. Nors tokie, regis, iš mokslinės fantastikos istorijų atkeliavę aparatai teoriškai nėra nauji, tačiau šį kartą jie persikėlė į realybę ir bus reguliariai naudojami Pietų Korėjos laivų statyklose.

Į kostiumą tilps visi, kurių ūgis siekia apie 1,6-1,85 metrus. Šis 27 kg sveriantis egzoskeletas leis jį dėvinčiajam vaikščioti įprastu ritmu, o jo hidraulinis anglies, plieno ir aliuminio lydinio rėmas padės lengvai kilnoti iki 32 kilogramų svorį net tris valandas nuo paskutinio įkrovimo.

Norėdami pradėti kostiumo naudojimą, darbuotojai turi įstatyti savo kojas į specialius pėdų laikiklius. Paminkštinti dirželiai ties šlaunimis, juosmeniu bei krūtine prijungia vartotoją prie mechanizmo ir leidžia valdyti robotizuotas rankas, kurios neša krovinį už jį. Hidraulinių jungčių sistema ir elektriniai varikliai įtaisyti ties kuprine, kurioje ir patalpintas visas kontrolės mechanizmas.

Į šį egzoskeletą gali būti įmontuoti ir papildomas užduotis atliekantys įrenginiai, pavyzdžiui, lankas virš žmogaus galvos, kuris atlieka nedidelio krano funkciją.

Vadovaujantis inžinierius Gilwhoan Chu teigia, kad darbuotojų atsiliepimai pirmo bandymo metu daugiausia buvo teigiami. Vis dėlto, jiems norėtųsi didesnio greičio ir galimybės susidoroti su sunkesnėmis apkrovomis.

Kostiumas susiduria ir su didesnėmis problemomis: jis prastai veikia ant slidžių ar nelygių paviršių, taip pat sunkiai susitvarko su sukimosi judesiais, bet pats faktas, kad šie kostiumai jau naudojami praktikoje yra didžiulis šuolis į priekį.

Įmonės ateities planai išties ambicingi – ji išsikėlė sau tikslą keliamąją kostiumo galią padidinti iki 100 kilogramų. Praktiškai tai leistų darbuotojams atlikti sunkiųjų mašinų darbą, tarsi tai būtų paprasčiausias pasidarbavimas atsuktuvu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »