Suprojektuota mirties karuselė

Publikuota: 2011 m. liepos 12 d. antradienis

Londone studijuojantis lietuvis Julijonas Urbonas suprojektavo mirties karuselės koncepciją – įrenginį savanoriškam gyvybės nutraukimui (eutanazijos aktui). J. Urbonas savo kūrinį pavadino „Euthanasia Coaster“ (liet. Eutanazijos kalneliai).

Hipotetinio įrenginio autorius mano, jog jo eutanazijos koncepcija, sujungus kosminių skrydžių medicinos, mechaninės inžinerijos, medžiagų technologijos žinias ir, žinoma, traukos jėgą, taptų maloniu, humanišku, elegantišku ir prasmingu būdu atsisveikinti su gyvenimu. „Eutanazijos kalneliai“ būtų savotiška kinetinė skulptūra.

„Skriedamas tokiais amerikietiškaisiais kalneliais, žmogus patirtų daugybę intensyvių perkrovų ir unikalių patyrimų, – pasakoja Karališkosios menų kolegijos Londone doktorantas J. Urbonas. – Ypač aštrūs pojūčiai, po to – euforija, šviesa tunelio gale, sąmonės netekimas ir galiausiai mirtis.“

Pagal „eutanazijos kalnelių“ koncepciją, vienvietis mirties vagonėlis pirmiausia iš lėto pakiltų į 500 metrų aukštį. Tokio įsibėgėjimo metu karuselės keleivis turėtų keletą minučių apsvarstyti, apgalvoti savo sprendimą. Iš lėto kildamas į pusės kilometro aukštį su gyvenimu atsisveikinti pasiryžęs žmogus ne sykį labai gyvai įsivaizduotų mirtiną kritimą iš tokio aukščio žemyn. Lėtas kilimas turėtų sustiprinti aukščio suvokimą. Viršūnė pasiekta ir, jei kilimas nepakeitė žmogaus apsisprendimo, mirties karuselės keleivio laukia paskutinis gyvenime nusileidimas. Toliau – smigimas žemyn, riedėdamas vežimėlis išvystytų maksimalų 100 m/s (360 km/val.) greitį. Anot dizainerio, tokio pasivažinėjimo metu mirties priežastimi taptų smegenų hipoksija. „Eutanazijos kalnelių“ atrakciono ilgis – 7 544 metrai. Maksimali mirtino reiso trukmė – 3 min. 20 sek.

„Visa tai ne išsigalvojimas, – pasakoja mirties kalnelių projekto autorius. – Panašiomis aplinkybėmis centrifugose treniruojami naikintuvų pilotai ir astronautai. Jie treniruočių metu ekstremalias perkrovas patiria tik keletą sekundžių. Pasivažinėjimą „eutanazijos kalneliais“ pasirinkusysis ekstremalias perkrovas patirs ištisą minutę. Tiek niekas nėra ištvėręs.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »