Suprojektuota mirties karuselė

Publikuota: 2011 m. liepos 12 d. antradienis

Londone studijuojantis lietuvis Julijonas Urbonas suprojektavo mirties karuselės koncepciją – įrenginį savanoriškam gyvybės nutraukimui (eutanazijos aktui). J. Urbonas savo kūrinį pavadino „Euthanasia Coaster“ (liet. Eutanazijos kalneliai).

Hipotetinio įrenginio autorius mano, jog jo eutanazijos koncepcija, sujungus kosminių skrydžių medicinos, mechaninės inžinerijos, medžiagų technologijos žinias ir, žinoma, traukos jėgą, taptų maloniu, humanišku, elegantišku ir prasmingu būdu atsisveikinti su gyvenimu. „Eutanazijos kalneliai“ būtų savotiška kinetinė skulptūra.

„Skriedamas tokiais amerikietiškaisiais kalneliais, žmogus patirtų daugybę intensyvių perkrovų ir unikalių patyrimų, – pasakoja Karališkosios menų kolegijos Londone doktorantas J. Urbonas. – Ypač aštrūs pojūčiai, po to – euforija, šviesa tunelio gale, sąmonės netekimas ir galiausiai mirtis.“

Pagal „eutanazijos kalnelių“ koncepciją, vienvietis mirties vagonėlis pirmiausia iš lėto pakiltų į 500 metrų aukštį. Tokio įsibėgėjimo metu karuselės keleivis turėtų keletą minučių apsvarstyti, apgalvoti savo sprendimą. Iš lėto kildamas į pusės kilometro aukštį su gyvenimu atsisveikinti pasiryžęs žmogus ne sykį labai gyvai įsivaizduotų mirtiną kritimą iš tokio aukščio žemyn. Lėtas kilimas turėtų sustiprinti aukščio suvokimą. Viršūnė pasiekta ir, jei kilimas nepakeitė žmogaus apsisprendimo, mirties karuselės keleivio laukia paskutinis gyvenime nusileidimas. Toliau – smigimas žemyn, riedėdamas vežimėlis išvystytų maksimalų 100 m/s (360 km/val.) greitį. Anot dizainerio, tokio pasivažinėjimo metu mirties priežastimi taptų smegenų hipoksija. „Eutanazijos kalnelių“ atrakciono ilgis – 7 544 metrai. Maksimali mirtino reiso trukmė – 3 min. 20 sek.

„Visa tai ne išsigalvojimas, – pasakoja mirties kalnelių projekto autorius. – Panašiomis aplinkybėmis centrifugose treniruojami naikintuvų pilotai ir astronautai. Jie treniruočių metu ekstremalias perkrovas patiria tik keletą sekundžių. Pasivažinėjimą „eutanazijos kalneliais“ pasirinkusysis ekstremalias perkrovas patirs ištisą minutę. Tiek niekas nėra ištvėręs.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »