Suprojektuota mirties karuselė

Publikuota: 2011 m. liepos 12 d. antradienis

Londone studijuojantis lietuvis Julijonas Urbonas suprojektavo mirties karuselės koncepciją – įrenginį savanoriškam gyvybės nutraukimui (eutanazijos aktui). J. Urbonas savo kūrinį pavadino „Euthanasia Coaster“ (liet. Eutanazijos kalneliai).

Hipotetinio įrenginio autorius mano, jog jo eutanazijos koncepcija, sujungus kosminių skrydžių medicinos, mechaninės inžinerijos, medžiagų technologijos žinias ir, žinoma, traukos jėgą, taptų maloniu, humanišku, elegantišku ir prasmingu būdu atsisveikinti su gyvenimu. „Eutanazijos kalneliai“ būtų savotiška kinetinė skulptūra.

„Skriedamas tokiais amerikietiškaisiais kalneliais, žmogus patirtų daugybę intensyvių perkrovų ir unikalių patyrimų, – pasakoja Karališkosios menų kolegijos Londone doktorantas J. Urbonas. – Ypač aštrūs pojūčiai, po to – euforija, šviesa tunelio gale, sąmonės netekimas ir galiausiai mirtis.“

Pagal „eutanazijos kalnelių“ koncepciją, vienvietis mirties vagonėlis pirmiausia iš lėto pakiltų į 500 metrų aukštį. Tokio įsibėgėjimo metu karuselės keleivis turėtų keletą minučių apsvarstyti, apgalvoti savo sprendimą. Iš lėto kildamas į pusės kilometro aukštį su gyvenimu atsisveikinti pasiryžęs žmogus ne sykį labai gyvai įsivaizduotų mirtiną kritimą iš tokio aukščio žemyn. Lėtas kilimas turėtų sustiprinti aukščio suvokimą. Viršūnė pasiekta ir, jei kilimas nepakeitė žmogaus apsisprendimo, mirties karuselės keleivio laukia paskutinis gyvenime nusileidimas. Toliau – smigimas žemyn, riedėdamas vežimėlis išvystytų maksimalų 100 m/s (360 km/val.) greitį. Anot dizainerio, tokio pasivažinėjimo metu mirties priežastimi taptų smegenų hipoksija. „Eutanazijos kalnelių“ atrakciono ilgis – 7 544 metrai. Maksimali mirtino reiso trukmė – 3 min. 20 sek.

„Visa tai ne išsigalvojimas, – pasakoja mirties kalnelių projekto autorius. – Panašiomis aplinkybėmis centrifugose treniruojami naikintuvų pilotai ir astronautai. Jie treniruočių metu ekstremalias perkrovas patiria tik keletą sekundžių. Pasivažinėjimą „eutanazijos kalneliais“ pasirinkusysis ekstremalias perkrovas patirs ištisą minutę. Tiek niekas nėra ištvėręs.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »