Susukta šviesa – dar vienas duomenų perdavimo būdas

Publikuota: 2012 m. birželio 28 d. ketvirtadienis

Tarptautinė mokslininkų grupė sukūrė metodiką, kuri duomenims perduoti naudoja susuktą šviesą. Pasiektas 2,56 terabitų per sekundę duomenų perdavimo greitis.

Plačiajuostis kabelis, kurį jūs tikriausiai naudojate šiam puslapiui skaityti, duomenis praleidžia apie 30 megabitų per sekundę greičiu. Susuktos šviesos technologija praleidžia daugiau kaip 85 tūkst. kartų daugiau duomenų per sekundę. Toks duomenų perdavimo greitis būtų ypač naudingas daugelyje sričių.

„Su šviesa galima atlikti tokių dalykų, kurių negalima daryti su elektra, – teigia elektros inžinerijos profesorius Alanas Villneris, kuris taip pat yra pirmas straipsnio, išspausdinto „Nature Photonics“ žurnale, autorius. – Tai ir sudaro šviesos grožį. Šviesa yra pluoštas fotonų, kuriuos galima valdyti įvairiais būdais ir dideliu greičiu.“

A. Vilneris su kolegomis naudojo šviesą susukančias fazines hologramas. Aštuoni šviesos spinduliai buvo susukami kaip DNR spiralės. Kiekvienas spindulys turėjo savo susukimo laipsnį, kuris reiškė duomenų bito „1“ arba „0“. Kiekvienas spindulys reiškė atskirą nepriklausomą duomenų srautą, kaip ir radijo kanalai radijo imtuve.

Tyrimų metu duomenys buvo perduoti laboratorijoje atviroje erdvėje bandant sukurti sąlygas, panašias į duomenų perdavimą tarp palydovų kosminėje erdvėje. Planuojama bandymus atlikti ir su optiniais kabeliais, kurie dažnai naudojami perduodant duomenis internetiniame tinkle.

„Mes neišradome šviesos užsukimo, tačiau pritaikėme šią idėją duomenims perduoti ir pasiekėme terabitų per sekundę greitį“, – sakė A. Vilneris.

 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmanioji apyrankė iš el. popieriaus

Sukurta išmanioji apyrankė „Eyecatcher“, kuri, pasak gamintojų, gali neįkrauta veikti metus. Apyrankė pagaminta iš elektroninio popieriaus, kuris ekonomiškai eikvoja energiją. skaityti »

„Nissan“ sukūrė automobilį socialinių tinklų gerbėjams

Naujojo „Nissan“ automobilio „Teatro for Dayz“ viduje įtaisyti jutikliniai ekranai – ne tik automobilio priekyje, bet ir prie kiekvienos sėdynės. skaityti »

Sukurta akimis valdoma dirbtinė ranka

Aldo Faizal, dirbantis Imperatoriškame koledže Londone, sukūrė robotą-dailininką, kurį žmogus gali valdyti akimis. Robotas tėra mechaninė ranka, į kurią įdiegta žvilgsnio sekimo sistema. skaityti »

„Apple“ sukūrė žiedą, palaikantį NFC technologiją

Kompanija „Apple“ sukūrė NFC (angl. Near field communication) žiedo koncepciją, kuri leis naudotojams atlikti mokėjimus naudojantis šiuo įrenginiu. skaityti »

„Amazon“ kurjeriais galės tapti vairuotojai ir pėstieji

Elektroninė parduotuvė „Amazon“ nusprendė, kad prekių pristatymas gali būti spartesnis, jei tam bus panaudotas įvairus transportas ir paprasti žmonės, pakeliui užnešantys prekes. skaityti »

6 britai iš 10 nežino, kas pavaizduotas ant nacionalinės valiutos

Portalas Quidco apklausė 2 tūkst. Didžiosios Britanijos gyventojų bandydamas išsiaiškinti, ar jie žino, kas pavaizduota ant 5, 10, 20 ir 50 svarų sterlingų banknotų. skaityti »

Trakai – tarp 10 įspūdingiausių senovinių pasaulio vietovių

Puiki žinia – keliautojų bendruomenė „Places to See in Your Lifetime“ senąją Lietuvos sostinę Trakus įtraukė tarp 10 pačių įspūdingiausių pasaulio senovinių miestų ir miestelių. skaityti »

Keletas faktų apie istorines asmenukes

Asmenukės atrodo kaip modernus reiškinys ne veltui — tai tiesioginis nuolat tobulėjančių technologijų produktas. Mobiliųjų telefonų kameromis dabar lengviau, nei bet kada, padaryti savo nuotrauką. skaityti »

Virtualiosios realybės įspūdį sustiprins išmanioji apyrankė

Japonijoje, Tokijo universitete, sukurta apyrankė, imituojanti prisilietimą prie virtualiosios realybės daiktų. Ant rankos tvirtinama „UnlimitedHand“ apyrankė gali išjudinti raumenis panaudojant elektrostimuliaciją. skaityti »

„AmazFit“ – sveiką gyvenseną matuojantis papuošalas

Kinijos išmaniųjų įrenginių gamintoja „Xiaomi“ sukūrė žmogaus veiklos sekimo prietaisą „AmazFit“. skaityti »