Susukta šviesa – dar vienas duomenų perdavimo būdas

Publikuota: 2012 m. birželio 28 d. ketvirtadienis

Tarptautinė mokslininkų grupė sukūrė metodiką, kuri duomenims perduoti naudoja susuktą šviesą. Pasiektas 2,56 terabitų per sekundę duomenų perdavimo greitis.

Plačiajuostis kabelis, kurį jūs tikriausiai naudojate šiam puslapiui skaityti, duomenis praleidžia apie 30 megabitų per sekundę greičiu. Susuktos šviesos technologija praleidžia daugiau kaip 85 tūkst. kartų daugiau duomenų per sekundę. Toks duomenų perdavimo greitis būtų ypač naudingas daugelyje sričių.

„Su šviesa galima atlikti tokių dalykų, kurių negalima daryti su elektra, – teigia elektros inžinerijos profesorius Alanas Villneris, kuris taip pat yra pirmas straipsnio, išspausdinto „Nature Photonics“ žurnale, autorius. – Tai ir sudaro šviesos grožį. Šviesa yra pluoštas fotonų, kuriuos galima valdyti įvairiais būdais ir dideliu greičiu.“

A. Vilneris su kolegomis naudojo šviesą susukančias fazines hologramas. Aštuoni šviesos spinduliai buvo susukami kaip DNR spiralės. Kiekvienas spindulys turėjo savo susukimo laipsnį, kuris reiškė duomenų bito „1“ arba „0“. Kiekvienas spindulys reiškė atskirą nepriklausomą duomenų srautą, kaip ir radijo kanalai radijo imtuve.

Tyrimų metu duomenys buvo perduoti laboratorijoje atviroje erdvėje bandant sukurti sąlygas, panašias į duomenų perdavimą tarp palydovų kosminėje erdvėje. Planuojama bandymus atlikti ir su optiniais kabeliais, kurie dažnai naudojami perduodant duomenis internetiniame tinkle.

„Mes neišradome šviesos užsukimo, tačiau pritaikėme šią idėją duomenims perduoti ir pasiekėme terabitų per sekundę greitį“, – sakė A. Vilneris.

 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »