Sutapo Vokietijos kaimelio gyventojų ir urvinių žmonių DNR

Publikuota: 2008 m. liepos 15 d. antradienis

DNR molekulė
DNR molekulė
Viename Vokietijos kaimelyje gyvenančių žmonių DNR ypatumai sutampa su prieš 3000 metų šiose apylinkėse apsistojusių urvinių žmonių DNR, nustatė mokslininkai.

Bronzos amžiuje gyvenusių žmonių palaikus Lichtensteinhohle oloje netoli Nienstedto kaimelio Žemutinėje Saksonijoje archeologai aptiko 1994 m.

Oloje rastus maždaug 40 žmonių kaulus apsaugojo skeletus aptraukusios kalcio nuosėdos, pranešė „The Telegraph“. Atlikus jų tyrimus buvo nustatyta, kad visi jie priklausė vienai giminei, turinčiai specifinių ir gana retų DNR požymių.

Mokslininkai paprašė Nienstedto kaimelio gyventojų duoti genetinės medžiagos pavyzdžių. Ištyrus jų seilių mėginius paaiškėjo, kad dviejų netoliese gyvenančių žmonių DNR atitiko specifinius Bronzos amžiaus žmonių genetinės medžiagos požymius.

Dabar 58 m. Manfredas Huchthausenas ir 48 m. Uwe Lange mano turintys teisę vadintis vietiniais gyventojais labiau, nei galėjo įsivaizduoti.

„Vaikystėje mes žaisdavome tose olose, – sakė U. Lange. – Jei tik būčiau žinojęs, kad ten palaidoti prieš 3000 metų mirę mano giminaičiai, nebūčiau kėlęs ten kojos.“

 

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »