Švedijos miestas šildymui panaudoja krematoriumuose gaunamą energiją

Publikuota: 2009 m. sausio 2 d. penktadienis

Liepsna
Filme „Matrica“ keliama idėja apie žmogaus kūno panaudojimą vietoj energijos šaltinio – tiesa, tokios idėjos mus priversdavo reaguoti arba įvairiausiomis grimasomis, arba mus varstančiais šiurpuliais. Tačiau Švedijos mieste Halmstad'e ši idėja žmonių namams turėtų suteikti šilumos ir jaukumo. Miesto valdžios atstovai pareikalavo patobulinti vietinį krematoriumą, kuris dabar... tieks energiją į vietinę buitinio šildymo sistemą.

Krematoriumą modifikuoti buvo nuspręsta po to, kai aplinkosaugos atlikti tyrimai parodė, kad iš jo kaminų išmetama per daug dūmų. Suplanavus vieną patobulinimą natūraliai kilo idėja kitam. Kaip patys idėjos autoriai pripažįsta, bekalbant apie gamtosaugos klausimus „pokalbio tema savaime pasujo energijos taupymo linkme“. „Esmė ta, kad kremacijos metu suvartojama nemažai energijos, kurią vietoj to, kad išmesti į orą, būtų galima kaip nors panaudoti. Iki šiol ji tiesiog veltui kilo į dangų“, sako Halmstad'o kapinių direktorius Lennart'as Andersson'as.

Kremuojant žmonių palaikus gali išsiskirti toksinai, tokie kaip gyvsidabris iš dantų plombų ar kitokios nuodingos medžiagos, todėl šias medžiagas filtruoti yra ypač svarbu. Norint išvalkyti išskirtas dujas, jas tenka ataušinti nuo maždaug 1000°C iki žemesnės nei 150°C temperatūros.

Šios temperatūros „surinkimas0147 leis apšildyti ne tik krematoriumo pastatus - energijos perteklius bus perduodamas į bendrą miesto viešojo šildymo sistemą, taip mažinant išlaidas.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Robotas chameleonas geba keisti spalvą

Amerikos ir Kinijos inžinieriai sukūrė robotą chameleoną, kuris keičia spalvą, atsižvelgdamas į aplinkos foną. skaityti »

Pristatytas telefono dėklas, spausdinantis nuotraukas

Prancūzijos bendrovė „Prynt“ pristatė dėklą išmaniajam telefonui, į kurį įtaisytas spausdintuvas, spausdinantis „Polaroid“ nuotraukas. skaityti »

Ateities drabužiai išduos žmogaus savijautą

Bendrovė „Intel“ siekia sukurti išmaniuosius ateities drabužius. Išmanioji suknelė išskleidžia „sparnus“, pajutusi moters jaudulį. skaityti »

Dirbtinis intelektas pirmą kartą nugalėjo Go čempioną

Nauja „Google“ sukurta dirbtinio intelekto sistema „AlphaGo“ nugalėjo Europos Go žaidimo čempioną 5:0. skaityti »

6 klaidos, kurių verčiau nedaryti savo interneto svetainėje

Dėl geresnio puslapio matomumo, didesnio lankytojų skaičiaus ir paieškų sistemos „Google“ reitingo interneto svetaines tobulina tūkstančiai jų kūrėjų ir savininkų. Vis dėlto neretai daugelis neišvengia keleto pagrindinių klaidų. skaityti »

Pristatyta nauja skraidyklė, valdoma virtualios realybės akiniais

Kinijos bendrovė „Ehang“ naudotojams pristatė skraidyklės „Ghost Drone“ patobulintą versiją. „Ghost Drone 2.0“ bus pradavinėjamas kartu su specialiu virtualios realybės akiniais. skaityti »

Kuriama planšetė akliesiems

Mičigano universiteto inžinierių komanda, vadovaujama profesorės Sile O'Modhrain , nusprendė sukurti planšetinį kompiuterį akliesiems. skaityti »

Sušalo kojos – sušildys batai!

Bendrovės „Digitsole“ sukurti išmanieji batai „Smartshoe“ primena batus, rodytus filme „Atgal į ateitį“. skaityti »

Grožio konkurso nugalėtojus išrinks dirbtinis intelektas

Visi pasaulio gyventojai, besinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami dalyvauti grožio konkurse, kurį vertins dirbtinio intelekto robotai. skaityti »

Sukurta pirštinė, juntanti daiktus per nuotolį

Japonijos Cukubos universiteto mokslininkai sukūrė pirštinę, kuri padeda justi daiktus per atstumą. Tokios pirštinės praverstų esant prasto matomumo sąlygoms po vandeniu. skaityti »