Šveicarui pavyko įgyvendinti savo svajonę – su sparnais perskristi Lamanšo sąsiaurį

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 30 d. antradienis

Paukštis skrenda pro vaivorykštę
49 metų šveicaras Yves Rossy įgyvendino savo seną svajonę ir atliko tai, ko dar niekam nėra pavykę – kaip paukštis perskrido Lamanšo sąsiaurį. Na, tikrų sparnų jis neužsiaugino, tačiau prisitvirtino ant nugaros dirbtinius sparnus su reaktyviniais varikliais ir iššokęs iš skrendančio lėktuvo nuskriejo virš banguojančios jūros.

Penktadienį įvykusį skrydį transliavo televizijos kanalas „National Geographic“, o britų dienraštis „Times“ paskelbė specialų fotoreportažą. Buvęs Šveicarijos oro pajėgų lakūnas Yves Rossy visame pasaulyje pagarsėjo jau labai senai – tokie ekstremalūs skrydžiai jau ilgą laiką yra neatskiriama piloto laisvalaikio dalis.
 
Per Lamanšą lakūnas perskrido pasinaudojęs savadarbiais, keturiais reaktyviniais varikliais varomais sparnais, sveriančiais 54 kilogramus. Ant nugaros taip pat pritvirtintas nusileidimo parašiutas bei 30 litrų degalų bakas. Pakilęs į beveik 2500 kilometrų aukštį Rossy iššoko iš lėktuvo ir pasiekęs reikiamą kreiserinį greitį be nesklandumų perskrido 35,4 km. atstumą. Virš laukiančių žiūrovų apsukęs parodomąjį ratą, I.Rossy išjungė variklius ir parašiutu nusileido numatytoje vietoje netoli Doverio.

„Aš galiu pasakyti tik vieną – ačiū. Ačiū visiems padėjusiems tai pasiekti žmonėms“, - po nusileidimo kalbėjo Rossy.

I. Rossy planavo išvystyti 200 km/h. greitį ir perskristi Lamanšo sąsiaurį per 12 min., tačiau buvęs karo pilotas visą atstumą įveikė per 9 minutes ir 7 sekundes. Sukonstruoti sparnai neturi jokios valdymo svirties, todėl buvęs lakūnas valdė juos tik galvos ir liemens judesiais. Kaip sako pats pilotas, ši sistema labai jautri ir bet koks netikslus judesys gali lemti katastrofą.

Įdomu tai, jog be šalmo skrydžio metu I.Rossy vilkėjo ir specialų, nuo reaktyvių variklių keliamo karščio saugantį kostiumą, todėl buvo pramintas „termožmogumi“. I. Rossy kelionė per Lamanšą skirta prancūzų aviatoriaus Louiso Blerioto, pirmojo žmogaus perskridusio šį sąsiaurį prieš 99 metus, kelionei paminėti.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »