Šveicarui pavyko įgyvendinti savo svajonę – su sparnais perskristi Lamanšo sąsiaurį

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 30 d. antradienis

Paukštis skrenda pro vaivorykštę
49 metų šveicaras Yves Rossy įgyvendino savo seną svajonę ir atliko tai, ko dar niekam nėra pavykę – kaip paukštis perskrido Lamanšo sąsiaurį. Na, tikrų sparnų jis neužsiaugino, tačiau prisitvirtino ant nugaros dirbtinius sparnus su reaktyviniais varikliais ir iššokęs iš skrendančio lėktuvo nuskriejo virš banguojančios jūros.

Penktadienį įvykusį skrydį transliavo televizijos kanalas „National Geographic“, o britų dienraštis „Times“ paskelbė specialų fotoreportažą. Buvęs Šveicarijos oro pajėgų lakūnas Yves Rossy visame pasaulyje pagarsėjo jau labai senai – tokie ekstremalūs skrydžiai jau ilgą laiką yra neatskiriama piloto laisvalaikio dalis.
 
Per Lamanšą lakūnas perskrido pasinaudojęs savadarbiais, keturiais reaktyviniais varikliais varomais sparnais, sveriančiais 54 kilogramus. Ant nugaros taip pat pritvirtintas nusileidimo parašiutas bei 30 litrų degalų bakas. Pakilęs į beveik 2500 kilometrų aukštį Rossy iššoko iš lėktuvo ir pasiekęs reikiamą kreiserinį greitį be nesklandumų perskrido 35,4 km. atstumą. Virš laukiančių žiūrovų apsukęs parodomąjį ratą, I.Rossy išjungė variklius ir parašiutu nusileido numatytoje vietoje netoli Doverio.

„Aš galiu pasakyti tik vieną – ačiū. Ačiū visiems padėjusiems tai pasiekti žmonėms“, - po nusileidimo kalbėjo Rossy.

I. Rossy planavo išvystyti 200 km/h. greitį ir perskristi Lamanšo sąsiaurį per 12 min., tačiau buvęs karo pilotas visą atstumą įveikė per 9 minutes ir 7 sekundes. Sukonstruoti sparnai neturi jokios valdymo svirties, todėl buvęs lakūnas valdė juos tik galvos ir liemens judesiais. Kaip sako pats pilotas, ši sistema labai jautri ir bet koks netikslus judesys gali lemti katastrofą.

Įdomu tai, jog be šalmo skrydžio metu I.Rossy vilkėjo ir specialų, nuo reaktyvių variklių keliamo karščio saugantį kostiumą, todėl buvo pramintas „termožmogumi“. I. Rossy kelionė per Lamanšą skirta prancūzų aviatoriaus Louiso Blerioto, pirmojo žmogaus perskridusio šį sąsiaurį prieš 99 metus, kelionei paminėti.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

TRUNK kuprinė nešiojamajam kompiuteriui: aktyvus gyvenimas Tavo kuprinėje!

Aktyviam ir praktiškam miesto žmogui skirtame nešiojamojo kompiuterio krepšyje TRUNK telpa viskas, ko gali prireikti per dieną – nuo nešiojamojo kompiuterio iki sportinės aprangos. skaityti »

Olandijoje – pirmasis pasaulyje elektros energiją gaminantis dviračių takas

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją. skaityti »

Pradedama statyti rekordinio dydžio piramidė iš milijono monetų

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje pradedama statyti monetų piramidė, kuri bus sudaryta iš vieno milijono vieno cento monetų. Tai bus didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. skaityti »

Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „Like“ simbolis

Lietuva turi dar vieną unikalų turizmo objektą – didžiausią pasaulyje „Like“ simbolį, skirtą socialiniams tinklams. Šis ženklas lapkričio 7 d., įžiebtas ant į geriausių pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkančios Druskininkų „Snow Arena“ pastato fasado maždaug 50 metrų aukštyje. skaityti »

„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo Samsung sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. skaityti »

„Forbes“ pristatė brangiausių 2014 m. prekės ženklų sąrašą

Žurnalas „Forbes“ eilinį kartą įvertino įvairių prekės ženklų kainą, atsižvelgdamas į kompanijų pelningumą ir jų įtaką pasaulyje. skaityti »

Tiksliausias pasaulyje laikrodis: nesustoti 5 mlrd. metų ir fiksuoti juodųjų skylių gravitacines bangas

Jei norėtumėte sužinoti tikslų laiką, jums tektų nukakti į Kolorado valstijoje (JAV) esantį Boulderio miestą. Ten cezio atomų fontanas matuoja oficialų JAV laiką. skaityti »

Moksleiviai nori sekti mokytojus „Facebook“, bet patys sekami būti nenori

80 proc. Lietuvos moksleivių norėtų per socialinius tinklus bendrauti ne tik su savo draugais, bet ir su mokytojais, o taip pat naudoti socialinius tinklus mokymosi procese – tai parodė nemokamų skaitmeninių mokymų pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“ kartu su Lietuvos mokinių parlamentu atlikta apklausa. skaityti »

97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį. skaityti »

„Google“ žemėlapiai apie Vilnių papasakos daugiau nei iki šiol

Žemėlapis – vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. skaityti »