Šviečiančios pirštinės

Publikuota: 2012 m. gruodžio 23 d. sekmadienis

Gestų arba ženklų kalba tai kalba, kuri suvokiama vizualiai ir perduodama rankų, ir ne tik, gestais. Kai kuriems žmonėms, turintiems tam tikrą negalią, tai vienintelis būdas bendrauti.

Tačiau kyla klausimas, kaip susikalbėti naktį? Naktiniame žygyje, namuose, kai dingsta šviesa ir pan.? Dizainerė Lili Wang siūlo šviečiančias tamsoje pirštines. Jų veikimo principas – nedidelės lemputės sumontuotos pirštinėje atitinkamai pagal plaštakos liniją.

Dizainerė mano, kad šia idėja galėtų naudotis ne tik žmonės turintys kalbos ar klausos sutrikimą. Tokios pirštinės praverstų esant triukšmingoje aplinkoje. Pavyzdžiui, naktiniame klube, kur groja garsi muzika ir pakankamai tamsu. Tokiu atveju savo draugus nesunkiai bus galima suprasti iš kelių gestų.

Šaltinis: penki.lt, yankodesign.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pristatoma nauja Pinigų muziejaus elektroninio gido sistema gestų kalba

Lietuvos banko Pinigų muziejus – pirmasis muziejus Baltijos šalyse, kuriame įdiegta vertimo į gestų kalbą elektroninė sistema. Kurtiesiems lankytojams pasakojimas apie muziejaus ekspoziciją verčiamas į gestų kalbą planšetinio kompiuterio ekrane. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Pavasarinis telefono atnaujinimas

Šv. Velykos primena apie artėjantį pavasarį, tačiau atnaujinti reikia ne tik drabužių spintą, bet ir telefoną. Taigi trumpai apžvelgsime „pavasarines“ nemokamas programėles skirtas telefonams turintiems „Andriod“ operacinę sistemą. skaityti »

Klaviatūra – dėlionė

Pasirodžius planšetiniams kompiuteriams netrukus pasirodė ir jų patobulinti „giminaičiai“, t. y. planšetė ir klaviatūra, kurias gali naudoti kartu arba atskirai. O štai dizaineris Wan Fu Chun sugalvojo dar įdomesnį klaviatūros variantą, kuris paremtas dėlionės principu. skaityti »

„Google Street View“ pasirodė Fukušimos apylinkių nuotraukos

Populiariajame „Google Street View“ pasirodė aukštos kokybės panoraminės liūdnai pagarsėjusios Fukušimos atominės elektrinės Namie mieste nuotraukos. skaityti »

Prieš 6 metus nuskendęs fotoaparatas „atrado“ savo šeimininkę

Naujienų tinklalapis „Hawaii News Now“ paskelbė neįtikėtiną istoriją. Prieš 6 metus nuskendęs fotoaparatas „atrado“ savo šeimininkę Lindsay Scallan. skaityti »

Šiaurės Korėja po mėnesio atjungė internetą turistams

Šiaurės Korėjoje besilankantys turistai nebegalės prisijungti prie interneto per vietos operatoriaus „Koryolink“ tinklą 3G. skaityti »

Markas Zuckerbergas kuria politinę organizaciją

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas kartu su svarbiais verslo pasaulio žmonėmis kuria politinę organizaciją, kurios pagrindinis siekis – reformuoti JAV imigracijos įstatymą. skaityti »

Akinių „Google Glass“ nebus galima naudoti vairuojant

Vakarų Virdžinijos valdžia rengia įstatymo projektas, draudžiantį vairuotojams naudotis akiniais „Google Glass“. skaityti »

Skaitymo prietaisas akliesiems

Žmonės gyvenantys su regos negalia neretai išmoksta Brailio abėcėlę ir skaito specialiai jiems atspausdintas knygas, kurios pasižymi iškiliais kontūrais, pastarieji atitinka tam tikrą simbolį. Dizaineriai Jia Mengyin ir Bao Haimo siūlo prietaisą, kuris radikaliai pakeistų mėgstančių skaityti aklųjų gyvenimą. skaityti »

Lankstus planšetinis kompiuteris

Kažkada kompiuteris buvo vadinamas technologiniu stebuklu, vėliau – nešiojamas kompiuteris, planšetė... O kaip galima vertinti drąsų dizainerio Callit Capuozzo konceptą – lankstų planšetinį kompiuterį? skaityti »

1839 m. laikraštyje pirmą kartą pavartota santrumpa O.K.

1839 m. kovo 23 d. Bostono laikraštyje „Morning Post“ pirmą kartą pavartota santrumpa O.K. skaityti »