Švilpaujantis primatas stebina mokslininkus

Publikuota: 2008 m. gruodžio 15 d. pirmadienis

Gorila
Švilpavimas, rodytųsi – perdėm žmogiška savybė, tačiau „Great Ape Trust“ fondo mokslininkai Ajovos valstijoje tuo jau abejoja, mat vien tik išgirdusi prižiūrėtoją, viena orangutangė ima švilpauti. Mokslininkai tikisi, kad šis įvykis padės geriau suprasti kalbos ir mokymosi evoliuciją.

Tarptautinis primatologijos žurnalas, orientuotas į primatų santykius su žmonėmis ir kitais gyvūnais, šį mėnesį išspausdino mokslinį darbą, kuriame aprašomas pirmas kartas, kai nedresiruotas primatas ima mėgdžioti kitos rūšies skleidžiamus garsus.

Trisdešimtmetė orangutangė Bonnie, gyvenanti Vašingtono zoologijos sode, švilpauja vos tik išgirdusi savo prižiūrėtoją. Šis įvykis atkreipė mokslininkų dėmesį, mat ilgai buvo manoma, kad orangutangai garsus skleidžia nevalingai.

Anksčiau atlikti tyrimai rodo, kad specialiai dresiruoti orangutangai ir šimpanzės geba skleisti garsus, nebūdingus savo rūšiai. Tačiau šis įvykis išskirtinis tuo, kad Bonnie, nedresiruota orangutangė, pati pamėgdžiojo švilpavimą.

Seniai žinoma, kad orangutangai mėgdžioja žmonių judesius, tačiau Bonnie švilpavimas leidžia manyti, kad orangutangai ir kitos didžiosios beždžionės ne tik geba valdyti savo skleidžiamus garsus, bet ir geriau, nei manyta, mokytis klausantis.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »