Švilpaujantis primatas stebina mokslininkus

Publikuota: 2008 m. gruodžio 15 d. pirmadienis

Gorila
Švilpavimas, rodytųsi – perdėm žmogiška savybė, tačiau „Great Ape Trust“ fondo mokslininkai Ajovos valstijoje tuo jau abejoja, mat vien tik išgirdusi prižiūrėtoją, viena orangutangė ima švilpauti. Mokslininkai tikisi, kad šis įvykis padės geriau suprasti kalbos ir mokymosi evoliuciją.

Tarptautinis primatologijos žurnalas, orientuotas į primatų santykius su žmonėmis ir kitais gyvūnais, šį mėnesį išspausdino mokslinį darbą, kuriame aprašomas pirmas kartas, kai nedresiruotas primatas ima mėgdžioti kitos rūšies skleidžiamus garsus.

Trisdešimtmetė orangutangė Bonnie, gyvenanti Vašingtono zoologijos sode, švilpauja vos tik išgirdusi savo prižiūrėtoją. Šis įvykis atkreipė mokslininkų dėmesį, mat ilgai buvo manoma, kad orangutangai garsus skleidžia nevalingai.

Anksčiau atlikti tyrimai rodo, kad specialiai dresiruoti orangutangai ir šimpanzės geba skleisti garsus, nebūdingus savo rūšiai. Tačiau šis įvykis išskirtinis tuo, kad Bonnie, nedresiruota orangutangė, pati pamėgdžiojo švilpavimą.

Seniai žinoma, kad orangutangai mėgdžioja žmonių judesius, tačiau Bonnie švilpavimas leidžia manyti, kad orangutangai ir kitos didžiosios beždžionės ne tik geba valdyti savo skleidžiamus garsus, bet ir geriau, nei manyta, mokytis klausantis.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Saulės užtemimas – ne tik astronominis reiškinys

Saulės užtemimą yra įprasta laikyti įdomiu astronomijos reiškiniu, kai per tamsų stiklą galima stebėti Mėnulio dengiamą Saulę. Kiek mažiau žinoma kita šio reiškinio pusė, kai dėl sumažėjusio apšviestumo staiga pakinta įprasti radijo bangų sklidimo dėsningumai. skaityti »

Kinai sukūrė robotą iš skysto metalo

Tsinghua universiteto (Pekinas, Kinija) mokslininkai sukonstravo unikalų savaeigį skysto metalo vienetą. skaityti »

Rekordinis erelio skrydis – nuo aukščiausio pasaulio pastato

Kovo 14 dieną aplinkosaugos organizacija „Freedom“ pasiekė naują pasaulio rekordą, įamžinusi erelio skrydį nuo aukščiausio pasaulio pastato – Burj Khalifa, kurio aukštis siekia net 829 metrus. skaityti »

Japonai laidoja savo šuniukus-robotus

Kompanija „Sony“ nebegamina elektroninių šuniukų AIBO, todėl robotus kaip gyvus augintinius mylintys japonai išgyvena skaudžią netektį. skaityti »

Mandagūs žmonės skatina technologijų plėtrą

Atsiliepti į telefono skambučius, rašyti žinutes ar tiesiog žvilgčioti į savo išmaniojo telefono ekraną tam tikrose situacijose nėra mandagu. Tai atskleidė „Samsung“ tyrimai, kurie paskatino sukurti naują funkciją „Samsung“ flagmanui „Galaxy S6 edge“. skaityti »

Automobilis nupirks vairuotojui maisto

„Visa“, „Pizza Hut“ ir „Accenture“ kuria naują el. komercijos paslaugą automobiliams, skirtą daug keliaujantiems. skaityti »

Sukurtas prietaisas miego kokybei gerinti

Jutiklių rutulys „Sense“ matuoja garsą, šviesą, temperatūrą, oro drėgmę, miegančiojo veiksmus ir miego fazes bei praneša, ką reikėtų keisti norint pagerinti miego kokybę. skaityti »

Asmenukių parodos metu „Samsung“ pristatė išmaniųjų telefonų liniją „Galaxy A“

Pristatyta ir jaunimui skirta „Samsung Galaxy A“ telefonų serija, skirta aktyviems socialinių tinklų naudotojams, neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be asmenukių. skaityti »

Kompiuterinė programa mato geriau už žmogų?

Paskelbta, kad „Microsoft“ ir „Google“ vaizdų atpažinimo programos atpažino vaizdus tiksliau nei žmogus. skaityti »

Lenkijoje pradės veikti bankai kavinės

Lenkijos bankas „Idea Bank“ planuoja pasiūlyti klientams visiškai kitokią klientų aptarnavimo padalinių idėją. skaityti »