Tabletė, gydanti neištikimus partnerius. Tai įmanoma?

Publikuota: 2008 m. gruodžio 8 d. pirmadienis

Vaistai
Pasirodo, jog neištikimybė, kaip akių spalva ar nosies forma, yra paveldima ir užkoduota žmonių genuose. Tačiau mokslininkai suteikia vilties: jau atrasta medžiaga, kurios pagrindu greitai bus sukurtos tabletės, stabdančios neištikimybę.

Sutuoktinių ar partnerių norą „eiti į kairę“ sąlygoja keli veiksniai: anksčiau minėti genai, instinktai, psichologija bei chemija, kurią galima valdyti ir užkirsti kelią būti neištikimiems. Chemikai atrado medžiagą, kuri sukelia pasibjaurėjimą kitais priešingos lyties asmenimis ir skatina stiprų prisirišimo jausmą tik vienam partneriui, rašo mail.ru.

Dar anksčiau buvo iškelta hipotezė, jog viena iš pagrindinių neištikimybės priežasčių gali būti tam tikros cheminės medžiagos. Mokslininkai prieš septynerius metus pradėjo ieškoti to, kas galėtų sustabdyti neištikimus partnerius. Visi bandymai, žinoma, buvo atliekami su pelėmis.

Tyrėjai pasirinko dvi pelių grupes – pievines laukinukes ir stepių graužikus. Pirmosios grupės pelių patinėliai pasižymi gan audringu gyvenimo būdu ir „laksto“ į kairę taip dažnai, kaip tik gali. Įdomu tai, jog stepiniai graužikai pasižymi ištikimybe ir šventai iki pat mirties būna su savo išrinktąja pele.

Tai ir sužavėjo mokslininkus, kurie daugelį metų aiškinosi, kodėl vienos pelės yra neištikimos, o kitos net nežiūri kitų pelių pusėn. Taip po ilgų metų tyrimų, atrodo, pagaliau paaiškėjo, kas skatina ir kas stabdo neištikimybę.

Pasirodo, jog vieno geno aktyvumas lemia žmogaus socialinį bei seksualinį elgesio modelį.

Ištikimų ir neištikimų pelių smegenyse yra skirtingas kiekis receptorių, priimančių hormoną vazopresiną. Šį hormoną gamina taip pat smegenys, tik skirtingose vietose. Anot mokslininkų, būtent vazopresinas ir yra atsakingas už prisirišimą bei su tuo susijusią ištikimybę. Šis hormonas sukuria pasitenkinimo jausmą būnant su vienu partneriu, todėl individui nebėra jokio poreikio ieškoti kažko kito.

Šį drąsų teiginį įrodo ir ilgamečiai bandymai, nes pas ištikimas peles nuolat buvo randama daug vazopresino ir receptorių, kurie šį hormoną įsisavindavo. Įrodyti šį faktą praktiškai pakako kelių paprastų bandymų – pelėms laukinukėms, kurios mėgsta keisti partnerius, buvo perkeltas anksčiau minėtas genas. Ir stebuklas įvyko – pelės ,,kazanovos„ tapo pavyzdingais ištikimais partneriais. Štai tokia nepaprasta chemijos galia.

Šie stulbinami rezultatai buvo gauti dar 2004 metais. Tačiau skeptikai teigė, jog tai, kas tinka pelėms, netiks žmonėms, mat žmogiškoji fiziologija ir cheminiai procesai yra daug sudėtingesni nei graužikų.

Abejones išsklaidė naujausi švedų atlikti tyrimai. Mokslininkai aptiko, jog pelių ir žmonių noras ieškoti kito partnerio ir noras būti neištikimiems yra visiškai toks pat. Pasirodė, jog žmonių smegenys reaguoja į ištikimybės hormoną vazopresiną lygiai taip pat, kaip ir pelių. Maža to, žmogaus organizmas šią cheminę medžiagą įsisavina kur kas geriau.

Ištyrus žmonių smegenis paaiškėjo, jog ištikimi vyrai turi kur kas daugiau vazopresino nei jų neištikimieji kolegos. Ir viskas dėl kiekvieno individualaus žmogaus genetinių skirtumų.

Išvada paprasta: jau greitai vazopresinas taps žmonių ištikimybės hormonu ir kontroliuoti neištikimus partnerius taps labai paprasta. Vienintelė užduotis chemikams dabar susintetinti šį hormoną ir sukurti jo pagrindu stebuklingas ištikimybės tabletes.

Teoriškai, tvirtina mokslininkai, tai įmanoma, tačiau praktinei naudai įrodyti prireiks dar ne vienerių metų bandymų ir stebėjimų.

 

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »