Tabletė, gydanti neištikimus partnerius. Tai įmanoma?

Publikuota: 2008 m. gruodžio 8 d. pirmadienis

Vaistai
Pasirodo, jog neištikimybė, kaip akių spalva ar nosies forma, yra paveldima ir užkoduota žmonių genuose. Tačiau mokslininkai suteikia vilties: jau atrasta medžiaga, kurios pagrindu greitai bus sukurtos tabletės, stabdančios neištikimybę.

Sutuoktinių ar partnerių norą „eiti į kairę“ sąlygoja keli veiksniai: anksčiau minėti genai, instinktai, psichologija bei chemija, kurią galima valdyti ir užkirsti kelią būti neištikimiems. Chemikai atrado medžiagą, kuri sukelia pasibjaurėjimą kitais priešingos lyties asmenimis ir skatina stiprų prisirišimo jausmą tik vienam partneriui, rašo mail.ru.

Dar anksčiau buvo iškelta hipotezė, jog viena iš pagrindinių neištikimybės priežasčių gali būti tam tikros cheminės medžiagos. Mokslininkai prieš septynerius metus pradėjo ieškoti to, kas galėtų sustabdyti neištikimus partnerius. Visi bandymai, žinoma, buvo atliekami su pelėmis.

Tyrėjai pasirinko dvi pelių grupes – pievines laukinukes ir stepių graužikus. Pirmosios grupės pelių patinėliai pasižymi gan audringu gyvenimo būdu ir „laksto“ į kairę taip dažnai, kaip tik gali. Įdomu tai, jog stepiniai graužikai pasižymi ištikimybe ir šventai iki pat mirties būna su savo išrinktąja pele.

Tai ir sužavėjo mokslininkus, kurie daugelį metų aiškinosi, kodėl vienos pelės yra neištikimos, o kitos net nežiūri kitų pelių pusėn. Taip po ilgų metų tyrimų, atrodo, pagaliau paaiškėjo, kas skatina ir kas stabdo neištikimybę.

Pasirodo, jog vieno geno aktyvumas lemia žmogaus socialinį bei seksualinį elgesio modelį.

Ištikimų ir neištikimų pelių smegenyse yra skirtingas kiekis receptorių, priimančių hormoną vazopresiną. Šį hormoną gamina taip pat smegenys, tik skirtingose vietose. Anot mokslininkų, būtent vazopresinas ir yra atsakingas už prisirišimą bei su tuo susijusią ištikimybę. Šis hormonas sukuria pasitenkinimo jausmą būnant su vienu partneriu, todėl individui nebėra jokio poreikio ieškoti kažko kito.

Šį drąsų teiginį įrodo ir ilgamečiai bandymai, nes pas ištikimas peles nuolat buvo randama daug vazopresino ir receptorių, kurie šį hormoną įsisavindavo. Įrodyti šį faktą praktiškai pakako kelių paprastų bandymų – pelėms laukinukėms, kurios mėgsta keisti partnerius, buvo perkeltas anksčiau minėtas genas. Ir stebuklas įvyko – pelės ,,kazanovos„ tapo pavyzdingais ištikimais partneriais. Štai tokia nepaprasta chemijos galia.

Šie stulbinami rezultatai buvo gauti dar 2004 metais. Tačiau skeptikai teigė, jog tai, kas tinka pelėms, netiks žmonėms, mat žmogiškoji fiziologija ir cheminiai procesai yra daug sudėtingesni nei graužikų.

Abejones išsklaidė naujausi švedų atlikti tyrimai. Mokslininkai aptiko, jog pelių ir žmonių noras ieškoti kito partnerio ir noras būti neištikimiems yra visiškai toks pat. Pasirodė, jog žmonių smegenys reaguoja į ištikimybės hormoną vazopresiną lygiai taip pat, kaip ir pelių. Maža to, žmogaus organizmas šią cheminę medžiagą įsisavina kur kas geriau.

Ištyrus žmonių smegenis paaiškėjo, jog ištikimi vyrai turi kur kas daugiau vazopresino nei jų neištikimieji kolegos. Ir viskas dėl kiekvieno individualaus žmogaus genetinių skirtumų.

Išvada paprasta: jau greitai vazopresinas taps žmonių ištikimybės hormonu ir kontroliuoti neištikimus partnerius taps labai paprasta. Vienintelė užduotis chemikams dabar susintetinti šį hormoną ir sukurti jo pagrindu stebuklingas ištikimybės tabletes.

Teoriškai, tvirtina mokslininkai, tai įmanoma, tačiau praktinei naudai įrodyti prireiks dar ne vienerių metų bandymų ir stebėjimų.

 

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

TRUNK kuprinė nešiojamajam kompiuteriui: aktyvus gyvenimas Tavo kuprinėje!

Aktyviam ir praktiškam miesto žmogui skirtame nešiojamojo kompiuterio krepšyje TRUNK telpa viskas, ko gali prireikti per dieną – nuo nešiojamojo kompiuterio iki sportinės aprangos. skaityti »

Olandijoje – pirmasis pasaulyje elektros energiją gaminantis dviračių takas

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją. skaityti »

Pradedama statyti rekordinio dydžio piramidė iš milijono monetų

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje pradedama statyti monetų piramidė, kuri bus sudaryta iš vieno milijono vieno cento monetų. Tai bus didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. skaityti »

Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „Like“ simbolis

Lietuva turi dar vieną unikalų turizmo objektą – didžiausią pasaulyje „Like“ simbolį, skirtą socialiniams tinklams. Šis ženklas lapkričio 7 d., įžiebtas ant į geriausių pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkančios Druskininkų „Snow Arena“ pastato fasado maždaug 50 metrų aukštyje. skaityti »

„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo Samsung sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. skaityti »

„Forbes“ pristatė brangiausių 2014 m. prekės ženklų sąrašą

Žurnalas „Forbes“ eilinį kartą įvertino įvairių prekės ženklų kainą, atsižvelgdamas į kompanijų pelningumą ir jų įtaką pasaulyje. skaityti »

Tiksliausias pasaulyje laikrodis: nesustoti 5 mlrd. metų ir fiksuoti juodųjų skylių gravitacines bangas

Jei norėtumėte sužinoti tikslų laiką, jums tektų nukakti į Kolorado valstijoje (JAV) esantį Boulderio miestą. Ten cezio atomų fontanas matuoja oficialų JAV laiką. skaityti »

Moksleiviai nori sekti mokytojus „Facebook“, bet patys sekami būti nenori

80 proc. Lietuvos moksleivių norėtų per socialinius tinklus bendrauti ne tik su savo draugais, bet ir su mokytojais, o taip pat naudoti socialinius tinklus mokymosi procese – tai parodė nemokamų skaitmeninių mokymų pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“ kartu su Lietuvos mokinių parlamentu atlikta apklausa. skaityti »

97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį. skaityti »

„Google“ žemėlapiai apie Vilnių papasakos daugiau nei iki šiol

Žemėlapis – vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. skaityti »