Tai, kelintas vaikas šeimoje esate, gali nulemti jūsų santykius su partneriu

Publikuota: 2009 m. sausio 21 d. trečiadienis

Scena iš garsaus rusų kino režisieriaus Aleksėjaus Balabanovo filmo „Morfijus“. (Rusija)
Kartais santykių pasisekimas ar nesėkmė priklauso nuo visiškai mums nesuvokiamų priežasčių. Kodėl kartais panašių pomėgių žmonės negali vienas kito pakęsti, o visiškos priešingybės puikiai sugyvena? Atrodo, kad patrauklumo lygis, asmenybių suderinamumas ar panašūs tikslai turi įtakos, tačiau netgi šių dalykų kartais nepakanka.

Kai kurie tiki, kad mūsų suderinamumas yra nulemtas prieš mums susitinkant. Naudodami gimimo šeimoje tvarką kaip asmenybės indikatorių atrasime dar vieną būdą, kuriuo remiantis galėsime suvokti savo santykius ir patys save.

Žmonės, kurie užaugo be brolių ar seserų, buvo vieninteliai savo tėvų dėmesio objektai. Tai gali paaiškinti susikoncentravimą į save ir perfekcionizmą. Vyrai nustato sau aukštus standartus karjeroje ir nori būti nepriklausomi, moterys paprastai prieš veikdamos pasiklausia patarimų. Tokie žmonės anksti subręsta ir sunkiai dalinasi dėmesiu.

Vienintelis vaikas šeimoje geriausiai sutartų su partneriu, kuris būtų įpratęs derintis prie kitų norų, nes vienturčiai yra labai reiklūs.

Socialinė darbuotoja Delia (jauniausias vaikas šeimoje) turėjo sudėtingus santykius su vienturčiu. „Jis buvo labai emociškai reiklus ir susikoncentravęs į save“, – sako ji. „Visada svarbiausia buvo tai, kaip jis jaučiasi.“

Žmonės turintys vyresnių brolių ar seserų yra tinkamiausi partneriai vienturčiams, nes pastarieji įpratę nurodinėti ir iš pradžių patenkinti savo poreikius, o tik po to kitų.

Jauniausi šeimoje yra socialios prigimties ir patogiai jaučiasi tarp žmonių. Jie kūrybingi, energingi, mėgsta patikti. Jie gali būti maištingi ir konkuruojantys, kadangi visą gyvenimą buvo lyginami su vyresniais broliais ar seserimis. Kadangi jie yra jauniausi, gali būti išlepinti ir vėliau subręsti.

Tokie žmonės trokšta dėmesio ir empatijos iš savo partnerių. Viena moteris, kuri yra jauniausias vaikas šeimoje, linksta prie žmonių, kurie yra vidurinieji savo šeimose. „Savo buvusiuose santykiuose visada būdavau įnoringoji“, – pasakoja ji. „Visada sukeldavau konfliktus, nes jausdavau dėmesio trūkumą, Vienintelis vaikinas, kuris su manimi sugyveno, buvo vidurinysis vaikas šeimoje. Jis turėjo neišsemiamą kantrybę ir tai leisdavo man suprasti, kaip juokingai aš elgdavausi“. Ji pastebėjo, kad vyriausieji ir vienturčiai nepatenkindavo jos dėmesio poreikio.

Vidurinieji vaikai yra klasikiniai žmonių patenkintojai. Jie įpratę palaikyti taiką tarp savo brolių ir seserų ir mėgina tai išlaikyti visose gyvenimo srityse. Jie yra ramūs, racionalūs ir kuo labiau stengiasi išvengti problemų. Tačiau, kadangi jiems tekdavo varžytis dėl dėmesio su jauniausiais ir vyriausiais jie irgi gali būti konkuruojantys ir nuolat jausti norą maištauti, kad išsiskirtų.

Susana buvo jauniausioji, kol jos tėtis nevedė dar kartą. Ji pastebėjo, kad savo santykiuose ji visada  prisiimdavo taikos palaikytojos vaidmenį. Vidurinieji vaikai yra vieninteliai, kurie gali pakęsti reiklų elgesį. Tačiau viduriniųjų vaikų nesugebėjimas palaikyti kurios nors konflikto pusės kartais irgi gali būti nesutarimų priežastis, nes kai kuriuos žmones gali erzinti nesugebėjimas išreikšti savo nuomonės.

Dauguma pirmagimių išauga į ambicingus žmones, kurie lengvai tampa lyderiais ir mėgsta kontroliuoti. Kadangi jie jautėsi atsakingi stengdamiesi būti tinkamais pavyzdžiais savo jaunesniems broliams ar seserims, jie išaugo subrendę ir duodantys. Rūpintis kitais jiems – natūralus dalykas. Tačiau jie gali daryti didelį spaudimą patys sau, kad patenkintų savo tėvų viltis ir nuolat bandyti išsaugoti tobulą santuoką.

Tačiau žmonės, susitikinėjantys su vyriausiais šeimoje vaikais, pasakoja, kad jų praktiškumas kartais tapdavo santykių romantikos žudiku.

31 metų muzikantė Suzi sako: „Aš tikrai esu atsakingesnis ir pragmatiškesnis žmogus santykiuose“. Logika sako, kad jauniausieji vaikai šeimoje turėtų gerai sutarti su pirmagimiais, kurie būtų kaip atsvara  jauniausiųjų nepastovumui, o jaunėliai paskatintų vyriausiuosius pagaliau atsipalaiduoti.

 
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »