Tėvystės kaina – 221 190 dolerių

Publikuota: 2009 m. rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis

Šeima

Panašu, jog JAV Žemdirbystės ministerija rūpinasi ne tik javų auginimu. Jos atstovai neseniai pristatė tyrimą, kuriuo buvo nustatomi numatomi 2008 metais gimusio vaiko auginimo iki 18 metų šioje valstybėje kaštai. Suma sudaro 221 190 dolerių – jei įvertintume infliaciją vaiko augimo laikotarpiu, suma sudarytų 291 570 dolerių.

Žinoma, skirtingų šeimų „kilometražas“ gali skirtis. Tokią ataskaitą JAV Žemės ūkio ministerija (USDA) rengia kiekvienais metais nuo pat 1960 metų. Tai – svarbus informacijos šaltinis teismams ir valdžios atstovams, kuriems dažnai tenka nustatinėti vaikams auginti skriamos paramos nuostatas ir spręsti įvairius su vaikų auginimų susijusius socialinius arba teisinius klausimus. Vidutines pajamas turinčių amerikiečių šeimai (kai dirba abu tėvai) išlaidos 2008 metais gimusiam vaikui auginti kasmet sudarys nuo 11 610 iki 13 480 dolerių, atsižvelgiant į vaiko amžių.

Pastebima, kad šeimos pajamos taip pat lemia ir vaiko auginimo kaštus. Šeima, uždirbanti mažiau kaip 56 870 dolerių per metus, gali tikėtis vaikui iš viso išleisti bendrą 159 870 dolerių sumą (skaičiuojant pinigų verte 2008 metais). Tėvai, kurių bendros pajamos sudaro nuo 56 870 iki 98 470 dolerių, gali tikėtis išleisti 221 190 dolerių. Šeimai, uždirbančiai daugiau kaip 98 470 dolerių per metus, ši suma išauga iki 366660 dolerių. Palyginimui, 1960 metais vidutines pajamas gaunanti šeima galėjo tikėtis vaikui iki 18 metų auginti išleisti 25 230 dolerius (perskaičiavus pagal 2008 metų dolerio vertę, tai sudaro 183 509 dolerius). Akivaizdu, kad tėvystė „pabrango“ apie 20,5 proc.

Atsižvelgiant į tai, kokie pajamų lygiai yra panaudoti šiuose skaičiavimuose, situacija neatrodo bloga – daugelis šeimui vien namui pirkti išleidžia didesnes sumas. Be to, būsto vaikams suteikimo kaina yra daugiausia išlaidų vaiko auginimo procese lemiantis veiksnys ir sudaro 32 proc. visos sumos. Išlaidos maistui ir vaiko mokymuisi vidurinėje mokykloje užima antrą ir trečią vietas pagal dydį ir sudaro maždaug po 16 proc. bendros sumos. Skaičiavimuose neįvertintos išlaidos gimdymui ir tolesniems mokslams užbaigus vidurinę mokyklą.

Ataskaitoje pažymima, jog situacija šiek tiek skiriasi atsižvelgiant į geografinę padėtį. Didžiausios išlaidos numatomos urbanizuotuose šiaurės rytų rajonuose gyvenančioms šeimoms; toliau eina miestai vakarų ir vidurio vakarų regionuose. Mažiausios išlaidos vaikui auginti prognozuojamos pietų regionui ir mažų miestelių gyventojams.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »