Tėvystės kaina – 221 190 dolerių

Publikuota: 2009 m. rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis

Šeima

Panašu, jog JAV Žemdirbystės ministerija rūpinasi ne tik javų auginimu. Jos atstovai neseniai pristatė tyrimą, kuriuo buvo nustatomi numatomi 2008 metais gimusio vaiko auginimo iki 18 metų šioje valstybėje kaštai. Suma sudaro 221 190 dolerių – jei įvertintume infliaciją vaiko augimo laikotarpiu, suma sudarytų 291 570 dolerių.

Žinoma, skirtingų šeimų „kilometražas“ gali skirtis. Tokią ataskaitą JAV Žemės ūkio ministerija (USDA) rengia kiekvienais metais nuo pat 1960 metų. Tai – svarbus informacijos šaltinis teismams ir valdžios atstovams, kuriems dažnai tenka nustatinėti vaikams auginti skriamos paramos nuostatas ir spręsti įvairius su vaikų auginimų susijusius socialinius arba teisinius klausimus. Vidutines pajamas turinčių amerikiečių šeimai (kai dirba abu tėvai) išlaidos 2008 metais gimusiam vaikui auginti kasmet sudarys nuo 11 610 iki 13 480 dolerių, atsižvelgiant į vaiko amžių.

Pastebima, kad šeimos pajamos taip pat lemia ir vaiko auginimo kaštus. Šeima, uždirbanti mažiau kaip 56 870 dolerių per metus, gali tikėtis vaikui iš viso išleisti bendrą 159 870 dolerių sumą (skaičiuojant pinigų verte 2008 metais). Tėvai, kurių bendros pajamos sudaro nuo 56 870 iki 98 470 dolerių, gali tikėtis išleisti 221 190 dolerių. Šeimai, uždirbančiai daugiau kaip 98 470 dolerių per metus, ši suma išauga iki 366660 dolerių. Palyginimui, 1960 metais vidutines pajamas gaunanti šeima galėjo tikėtis vaikui iki 18 metų auginti išleisti 25 230 dolerius (perskaičiavus pagal 2008 metų dolerio vertę, tai sudaro 183 509 dolerius). Akivaizdu, kad tėvystė „pabrango“ apie 20,5 proc.

Atsižvelgiant į tai, kokie pajamų lygiai yra panaudoti šiuose skaičiavimuose, situacija neatrodo bloga – daugelis šeimui vien namui pirkti išleidžia didesnes sumas. Be to, būsto vaikams suteikimo kaina yra daugiausia išlaidų vaiko auginimo procese lemiantis veiksnys ir sudaro 32 proc. visos sumos. Išlaidos maistui ir vaiko mokymuisi vidurinėje mokykloje užima antrą ir trečią vietas pagal dydį ir sudaro maždaug po 16 proc. bendros sumos. Skaičiavimuose neįvertintos išlaidos gimdymui ir tolesniems mokslams užbaigus vidurinę mokyklą.

Ataskaitoje pažymima, jog situacija šiek tiek skiriasi atsižvelgiant į geografinę padėtį. Didžiausios išlaidos numatomos urbanizuotuose šiaurės rytų rajonuose gyvenančioms šeimoms; toliau eina miestai vakarų ir vidurio vakarų regionuose. Mažiausios išlaidos vaikui auginti prognozuojamos pietų regionui ir mažų miestelių gyventojams.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Atkuriamas legendinis kompiuterininkų klubas, kuriame dalyvavo S. Jobsas ir S. Wozniakas

Legendinis kompiuterių klubas, kuriame jaunystėje kompanijos „Apple“ įkūrėjai Steve‘as Jobsas ir Steve‘as Wozniakas pristatė pirmąjį savo kurtą kompiuterį, kitą mėnesį bus atkurtas. skaityti »

Amerikiečiai išleido beveik 3 milijardus dolerių vaizdo žaidimams

Nepaisant to, kad konsolių era baiginėjasi ir pastebimas šioks toks nuosmukis žaidimų rinkoje, vis dėl to JAV gyventojai išleido 2,88 milijardų dolerių vaizdo žaidimams per antrąjį 2013–ųjų metų ketvirtį. skaityti »

Lietuvoje sukurti startuoliai bus pristatyti „Startup Wiki 2013“ leidinyje

Gruožio mėnesį pirmą kartą Lietuvoje bus išleistas „Startup Wiki 2013“ leidinys lietuvių ir anglų kalba, kuriame bus pristatyti Lietuvoje sukurti „startupai“ (iki 3 metų), bei aptarta kokią problemą jie sprendžia ir ko ieško: investicijų, komandos nario ar partnerio. skaityti »

Kompiuterinėje grafikoje – jau ir tikroviški audiniai

Mokslininkai, dirbantys kompiuterijos srityje, atrado naują, patogų būdą kaip simuliuoti medžiagas, įvairius audinius, kurie naudojami filmų, animacinių filmukų ir vaizdo žaidimų industrijoje. Metodo sukūrimas priskiriamas Iman Sadeghi. skaityti »

NASA skirtas 3D spausdintuvas spausdina picą

Kompanija „Systems and Materials Research Corporation“ specialiai NASA sukūrė 3D spausdintuvą, kuris kosmonautams leistų išsispausdinti maisto produktų. skaityti »

ISM „Instagram“ konkursas

ISM skatina studentus ne tik studijuoti, bet ir stebėti aplinką, bei fiksuoti maloniausias akimirkas. Todėl visa spalio mėnesį vyksta neįprastas nuotraukų konkursas. skaityti »

Siūlomi vaikams skirti 3D spausdintuvai

Šiandien nieko nebestebina 3D spausdintuvai ir jų sukuriami keisčiausi daiktai: batai, sudėtingos konstrukcijos ar net ginklai. Tačiau dizaineriai Arturas Tchoukanovas ir Jorisas Peelsas siūlo 3D vaikams skirtą spausdintuvą. skaityti »

Rusijos mokiniai pereis prie elektroninių vadovėlių

Naujasis Švietimo įstatymas numato galimybę Rusijoje leisti tik tokius mokyklinius vadovėlius, kurie turės ne tik popierinę, bet ir elektroninę versiją. skaityti »

Metų astronomijos fotografas – australas Markas Gee

Markas Gee iš Australijos pripažintas geriausiu šių metų astronomijos fotografu. Jo nuotrauka „Žvaigždžių švyturys“ pripažinta geriausia Didžiosios Britanijos Karališkosios Grinvičo observatorijos ir Nacionalinio jūrų muziejaus organizuojamame kasmečiame konkurse skaityti »

„Samsung“ kritikams priminė auksinės spalvos kompanijos telefonų istoriją

Sulaukusi kritikos dėl „Apple“ kopijavimo išleidžiant auksinės spalvos išmaniojo telefono „Galaxy S4“ modelį, kompanija „Samsung“ priminė šiems apie ankstesnius išleistus modelius, kurie taip pat turėjo auksinės spalvos korpusą. skaityti »