Trumposios žinutės atsidūrė romano puslapiuose

Publikuota: 2007 m. sausio 29 d. pirmadienis

Vasaros SMS

Dienos šviesą išvydo romanas, kurio turinį sudaro vien tik trumposios (SMS) žinutės. Trijų šimtų puslapių knygoje surinkta apie 1000 trumpųjų žinučių. Visos jos sudėtos chronologine tvarka. Romane išlaikytas unikalus trumpųjų žinučių stilius, žargonas, paliktos netgi klaidos, būdingos trumpųjų žinučių stiliui.

Jano Luntialo knygoje „Paskutinė žinutė“ pasakojama apie suomį, dirbantį IT įmonės vadovu, keliavusį po Europą ir Indiją. Kelionėje vyras bendrauja su draugais ir giminėmis trumposiomis žinutėmis, kuriomis herojaus akimis piešiamas pasaulio supratimas. Taip atskleidžiama pagrindinė romano filosofinė ir moralinė mintis.

Leidėjai, žinodami, kad pirmas tokio pobūdžio romanas išleistas Suomijoje, neįžvelgia nieko nuostabaus. Juk būtent Suomijoje 1993 metų gruodį buvo išsiųsta pirmoji trumpoji žinutė .

2006 metų kovą mobiliųjų telefonų kiekis Suomijoje viršijo gyventojų skaičių, o trumposios žinutės – vis dar populiariausias būdas keistis informacija. Kasmet suomiai išsiunčia apie 2,8 milijardus trumpųjų žinučių, t. y. kiekvienas šalies gyventojas apytiksliai išsiunčia po 500 tūkst. žinučių .

Šaltinis: dni.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »