Trumposios žinutės atsidūrė romano puslapiuose

Publikuota: 2007 m. sausio 29 d. pirmadienis

Vasaros SMS

Dienos šviesą išvydo romanas, kurio turinį sudaro vien tik trumposios (SMS) žinutės. Trijų šimtų puslapių knygoje surinkta apie 1000 trumpųjų žinučių. Visos jos sudėtos chronologine tvarka. Romane išlaikytas unikalus trumpųjų žinučių stilius, žargonas, paliktos netgi klaidos, būdingos trumpųjų žinučių stiliui.

Jano Luntialo knygoje „Paskutinė žinutė“ pasakojama apie suomį, dirbantį IT įmonės vadovu, keliavusį po Europą ir Indiją. Kelionėje vyras bendrauja su draugais ir giminėmis trumposiomis žinutėmis, kuriomis herojaus akimis piešiamas pasaulio supratimas. Taip atskleidžiama pagrindinė romano filosofinė ir moralinė mintis.

Leidėjai, žinodami, kad pirmas tokio pobūdžio romanas išleistas Suomijoje, neįžvelgia nieko nuostabaus. Juk būtent Suomijoje 1993 metų gruodį buvo išsiųsta pirmoji trumpoji žinutė .

2006 metų kovą mobiliųjų telefonų kiekis Suomijoje viršijo gyventojų skaičių, o trumposios žinutės – vis dar populiariausias būdas keistis informacija. Kasmet suomiai išsiunčia apie 2,8 milijardus trumpųjų žinučių, t. y. kiekvienas šalies gyventojas apytiksliai išsiunčia po 500 tūkst. žinučių .

Šaltinis: dni.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »