Tyrimas atskleidė, kurios technologijos artimiausius 3 metus keis pasaulį

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai rodo KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

Trimatis spausdinimas, daiktų internetas ir biotechnologijos pirmąkart pateko į proveržio technologijų pirmąjį penketą. Kitos dvi jame esančios technologijos – debesų kompiuterija ir mobiliosios technologijos – aukštas pozicijas užėmė ir pernai.

Proveržio technologijos (angl. Disruptive Technologies) – tai sparčiai besivystančios technologijos, kurios, įgalindamos naujų paslaugų ir prekių atsiradimą, prognozuojama, sudarys sąlygas atsirasti naujiems verslo modeliams bei iš esmės transformuos kai kuriuos verslo sektorius.

Šiemet prie proveržio technologijų trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas priskyrė daugiau negu dvigubai didesnis skaičius respondentų nei praėjusiais metais. Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad aukštų pozicijų šių technologijų sąraše neužleidžia mobiliosios technologijos ir debesų kompiuterija, o taip pat  informacijos analizės sistemos, naujos automobilių technologijos ir dirbtinis intelektas.

Apklaustųjų nuomone, visų šių sričių staigų kilimą lemia keletas veiksnių: palankios makroekonominės aplinkybės, vietinio lygmens iniciatyvos ir bendras inovacijų technologijų srities augimas visame pasaulyje, kartu skatinantis ir platesnius verslo pokyčius.

Tyrimo dalyviai mano, kad didžiausią potencialą augti ateityje turi mažmeninės prekybos srities verslai (taip teigė 20 proc. apklaustųjų), automatines sistemas namuose diegiantys verslai (14 proc. apklaustųjų) ir apsaugos bei socialinio bendravimo sričių verslai (po 12 proc. apklaustųjų).

Paklausti, kokie sektoriai proveržio technologijų dėka labiausiai pasikeis per artimiausius trejus metus, daugiausiai nurodė technologijų sektorių (21 proc.), vartotojų rinkas (12 proc.), sveikatos apsaugos sektorių (11 proc.) ir transporto bei gamybos sektorius (po 10 proc.).

Daugiausiai trukdžių inovacijoms apklausos dalyvių nuomone kelia pernelyg griežtas valstybės reguliavimas (34 proc.), taip pat 29 proc. nurodė vartotojų nuovargį ir polinkį skeptiškai žiūrėti į naujas technologijas, 27 proc. teigė, kad inovacijas stabdo nesugebėjimas pritraukti investuotojų.

Technologijų verslo lyderiai taip pat buvo klausiami, kas, jų nuomone, labiausiai trukdo komercializuoti ir pasiūlyti masiniam vartotojui jau esamas inovacijas. 27 proc. iš jų nurodė saugumo, 21 proc. prekės ar paslaugos pripažinimo tarp vartotojų problemas, 22 proc. – per daug sudėtingas technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų įrenginių revoliucija kelia vis daugiau saugumo problemų

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad mobiliųjų įrenginių naudojimas verslui atveria daugiau galimybių, tačiau kartu kelia vis didesnių grėsmių saugumui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »