Tyrimas atskleidė, kurios technologijos artimiausius 3 metus keis pasaulį

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai rodo KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

Trimatis spausdinimas, daiktų internetas ir biotechnologijos pirmąkart pateko į proveržio technologijų pirmąjį penketą. Kitos dvi jame esančios technologijos – debesų kompiuterija ir mobiliosios technologijos – aukštas pozicijas užėmė ir pernai.

Proveržio technologijos (angl. Disruptive Technologies) – tai sparčiai besivystančios technologijos, kurios, įgalindamos naujų paslaugų ir prekių atsiradimą, prognozuojama, sudarys sąlygas atsirasti naujiems verslo modeliams bei iš esmės transformuos kai kuriuos verslo sektorius.

Šiemet prie proveržio technologijų trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas priskyrė daugiau negu dvigubai didesnis skaičius respondentų nei praėjusiais metais. Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad aukštų pozicijų šių technologijų sąraše neužleidžia mobiliosios technologijos ir debesų kompiuterija, o taip pat  informacijos analizės sistemos, naujos automobilių technologijos ir dirbtinis intelektas.

Apklaustųjų nuomone, visų šių sričių staigų kilimą lemia keletas veiksnių: palankios makroekonominės aplinkybės, vietinio lygmens iniciatyvos ir bendras inovacijų technologijų srities augimas visame pasaulyje, kartu skatinantis ir platesnius verslo pokyčius.

Tyrimo dalyviai mano, kad didžiausią potencialą augti ateityje turi mažmeninės prekybos srities verslai (taip teigė 20 proc. apklaustųjų), automatines sistemas namuose diegiantys verslai (14 proc. apklaustųjų) ir apsaugos bei socialinio bendravimo sričių verslai (po 12 proc. apklaustųjų).

Paklausti, kokie sektoriai proveržio technologijų dėka labiausiai pasikeis per artimiausius trejus metus, daugiausiai nurodė technologijų sektorių (21 proc.), vartotojų rinkas (12 proc.), sveikatos apsaugos sektorių (11 proc.) ir transporto bei gamybos sektorius (po 10 proc.).

Daugiausiai trukdžių inovacijoms apklausos dalyvių nuomone kelia pernelyg griežtas valstybės reguliavimas (34 proc.), taip pat 29 proc. nurodė vartotojų nuovargį ir polinkį skeptiškai žiūrėti į naujas technologijas, 27 proc. teigė, kad inovacijas stabdo nesugebėjimas pritraukti investuotojų.

Technologijų verslo lyderiai taip pat buvo klausiami, kas, jų nuomone, labiausiai trukdo komercializuoti ir pasiūlyti masiniam vartotojui jau esamas inovacijas. 27 proc. iš jų nurodė saugumo, 21 proc. prekės ar paslaugos pripažinimo tarp vartotojų problemas, 22 proc. – per daug sudėtingas technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų įrenginių revoliucija kelia vis daugiau saugumo problemų

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad mobiliųjų įrenginių naudojimas verslui atveria daugiau galimybių, tačiau kartu kelia vis didesnių grėsmių saugumui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »