Tyrimas atskleidė, kurios technologijos artimiausius 3 metus keis pasaulį

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai rodo KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

Trimatis spausdinimas, daiktų internetas ir biotechnologijos pirmąkart pateko į proveržio technologijų pirmąjį penketą. Kitos dvi jame esančios technologijos – debesų kompiuterija ir mobiliosios technologijos – aukštas pozicijas užėmė ir pernai.

Proveržio technologijos (angl. Disruptive Technologies) – tai sparčiai besivystančios technologijos, kurios, įgalindamos naujų paslaugų ir prekių atsiradimą, prognozuojama, sudarys sąlygas atsirasti naujiems verslo modeliams bei iš esmės transformuos kai kuriuos verslo sektorius.

Šiemet prie proveržio technologijų trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas priskyrė daugiau negu dvigubai didesnis skaičius respondentų nei praėjusiais metais. Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad aukštų pozicijų šių technologijų sąraše neužleidžia mobiliosios technologijos ir debesų kompiuterija, o taip pat  informacijos analizės sistemos, naujos automobilių technologijos ir dirbtinis intelektas.

Apklaustųjų nuomone, visų šių sričių staigų kilimą lemia keletas veiksnių: palankios makroekonominės aplinkybės, vietinio lygmens iniciatyvos ir bendras inovacijų technologijų srities augimas visame pasaulyje, kartu skatinantis ir platesnius verslo pokyčius.

Tyrimo dalyviai mano, kad didžiausią potencialą augti ateityje turi mažmeninės prekybos srities verslai (taip teigė 20 proc. apklaustųjų), automatines sistemas namuose diegiantys verslai (14 proc. apklaustųjų) ir apsaugos bei socialinio bendravimo sričių verslai (po 12 proc. apklaustųjų).

Paklausti, kokie sektoriai proveržio technologijų dėka labiausiai pasikeis per artimiausius trejus metus, daugiausiai nurodė technologijų sektorių (21 proc.), vartotojų rinkas (12 proc.), sveikatos apsaugos sektorių (11 proc.) ir transporto bei gamybos sektorius (po 10 proc.).

Daugiausiai trukdžių inovacijoms apklausos dalyvių nuomone kelia pernelyg griežtas valstybės reguliavimas (34 proc.), taip pat 29 proc. nurodė vartotojų nuovargį ir polinkį skeptiškai žiūrėti į naujas technologijas, 27 proc. teigė, kad inovacijas stabdo nesugebėjimas pritraukti investuotojų.

Technologijų verslo lyderiai taip pat buvo klausiami, kas, jų nuomone, labiausiai trukdo komercializuoti ir pasiūlyti masiniam vartotojui jau esamas inovacijas. 27 proc. iš jų nurodė saugumo, 21 proc. prekės ar paslaugos pripažinimo tarp vartotojų problemas, 22 proc. – per daug sudėtingas technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų įrenginių revoliucija kelia vis daugiau saugumo problemų

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad mobiliųjų įrenginių naudojimas verslui atveria daugiau galimybių, tačiau kartu kelia vis didesnių grėsmių saugumui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

NASA siūlo apdovanojimą už geriausią Marso kolonizavimo planą

Agentūra NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration) paskelbė konkursą, kuriame tarpusavyje rungtųsi Marso kolonizavimo idėjos. skaityti »

Robotas chirurgas užsiuvo vynuogę

„Intuitive Surgical“ pademonstravo, kaip robotas „Da Vinci“ sugeba kruopščiai užsiūti praplėštą vynuogės odelę. skaityti »

Mažiausias akumuliatorius – tik 2 mm

Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė 2 milimetrų pločio akumuliatorių. Jo talpos užteks nedidelei mikroschemai. skaityti »

Kasdienybę keičiančios išmanios studentų idėjos

Studentų iš visos Lietuvos idėjos susirungė VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros kuruojamų studentų organizuojamame rinkodaros projektų konkurso „Idėja“ finale. skaityti »

Amerikietis sukūrė kreditinės kortelės dydžio žaidimų įrenginį

8 bitų žaidimų įrenginys „Arduboy“ veikia „Arduino“ sistemos pagrindu. Jis sudarytas iš bespalvio 3,3 cm pločio OLED ekrano, šešių mygtukų, dviejų garsiakalbių ir USB jungties. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas gydo akis?

Bendrovė „Ubisoft“ kartu su „Amblyotech“ sukūrė žaidimą „Dig Rush“, skirtą gydyti vadinamąją „tingiąją“ akį. skaityti »

Lietuvaičių sėkmė mintino skaičiavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. skaityti »

Lietuvoje kuriami nanorobotai, lemsiantys permainas medicinoje

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus. skaityti »

Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje. skaityti »