Tyrimas atskleidė, kurios technologijos artimiausius 3 metus keis pasaulį

Publikuota: 2014 m. spalio 7 d. antradienis

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. Tai rodo KPMG atlikta inovacijų technologijų srities apklausa (KPMG Global Technology Innovation survey), kurioje dalyvavo 768 technologijų verslo lyderiai iš viso pasaulio.

Trimatis spausdinimas, daiktų internetas ir biotechnologijos pirmąkart pateko į proveržio technologijų pirmąjį penketą. Kitos dvi jame esančios technologijos – debesų kompiuterija ir mobiliosios technologijos – aukštas pozicijas užėmė ir pernai.

Proveržio technologijos (angl. Disruptive Technologies) – tai sparčiai besivystančios technologijos, kurios, įgalindamos naujų paslaugų ir prekių atsiradimą, prognozuojama, sudarys sąlygas atsirasti naujiems verslo modeliams bei iš esmės transformuos kai kuriuos verslo sektorius.

Šiemet prie proveržio technologijų trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas priskyrė daugiau negu dvigubai didesnis skaičius respondentų nei praėjusiais metais. Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad aukštų pozicijų šių technologijų sąraše neužleidžia mobiliosios technologijos ir debesų kompiuterija, o taip pat  informacijos analizės sistemos, naujos automobilių technologijos ir dirbtinis intelektas.

Apklaustųjų nuomone, visų šių sričių staigų kilimą lemia keletas veiksnių: palankios makroekonominės aplinkybės, vietinio lygmens iniciatyvos ir bendras inovacijų technologijų srities augimas visame pasaulyje, kartu skatinantis ir platesnius verslo pokyčius.

Tyrimo dalyviai mano, kad didžiausią potencialą augti ateityje turi mažmeninės prekybos srities verslai (taip teigė 20 proc. apklaustųjų), automatines sistemas namuose diegiantys verslai (14 proc. apklaustųjų) ir apsaugos bei socialinio bendravimo sričių verslai (po 12 proc. apklaustųjų).

Paklausti, kokie sektoriai proveržio technologijų dėka labiausiai pasikeis per artimiausius trejus metus, daugiausiai nurodė technologijų sektorių (21 proc.), vartotojų rinkas (12 proc.), sveikatos apsaugos sektorių (11 proc.) ir transporto bei gamybos sektorius (po 10 proc.).

Daugiausiai trukdžių inovacijoms apklausos dalyvių nuomone kelia pernelyg griežtas valstybės reguliavimas (34 proc.), taip pat 29 proc. nurodė vartotojų nuovargį ir polinkį skeptiškai žiūrėti į naujas technologijas, 27 proc. teigė, kad inovacijas stabdo nesugebėjimas pritraukti investuotojų.

Technologijų verslo lyderiai taip pat buvo klausiami, kas, jų nuomone, labiausiai trukdo komercializuoti ir pasiūlyti masiniam vartotojui jau esamas inovacijas. 27 proc. iš jų nurodė saugumo, 21 proc. prekės ar paslaugos pripažinimo tarp vartotojų problemas, 22 proc. – per daug sudėtingas technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Išmaniųjų įrenginių revoliucija kelia vis daugiau saugumo problemų

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad mobiliųjų įrenginių naudojimas verslui atveria daugiau galimybių, tačiau kartu kelia vis didesnių grėsmių saugumui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »