Užrašyta mažiausia periodinė elementų lentelė

Publikuota: 2011 m. spalio 12 d. trečiadienis

2012 metų Pasaulio Gineso rekordų knygoje atsirado įrašas, patvirtinantis, jog Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko užrašyti pačią mažiausią periodinę elementų lentelę.

Tam tyrėjams prireikė chemijos profesoriaus Martino Poliakofo (Martyn Poliakoff) pagalbos. Jei tiksliau – jo plaukų sruogos. Notingemo universiteto Nanotechnologijų ir nanomokslo specialistai, pasitelkę visą savo išmonę ir įgreitintų galio jonų pluoštelį, sukūrė tokią mažą lentelę, jog milijonai jų tilptų įprastiniame bloknoto lapelyje.

„Aš tiesiog sužavėtas, – pasakoja profesorius. – Net baisiausiuose košmaruose neregėjau savęs Pasaulio Gineso rekordų knygoje, ką jau bekalbėti apie tai, jog čia atsidūrė mano plaukai! Už tai, kad aš visgi čia, reikėtų padėkoti Notingemo universiteto Nanotechnologijų centrui.“

M. Poliakofas yra vienas iš pagrindinių „Periodinės vaizdelių lentelės“ veikėjų. Pati mažiausia periodinė elementų lentelė buvo dovana, kurią gimtadienio proga profesoriui įteikė kolegos. Labai greitai M. Poliakofas tapo tikra YouTube žvaigžde.

Šiuo metu mokslininkas skaito paskaitų ciklą Australijoje, tačiau apie tai spaudoje pasirodančiuose pranešimuose dažnai nutylima. Jis keliauja kartu su šio pokštu įgyvendintoju Bradžiu Haranu (Brady Haran).

„Mes niekada neketinome siekti pasaulio rekordo, tad tai yra malonus netikėtumas, – atvirauja B. Haranas. – Pagrindinis mūsų sukurtų vaizdelių tikslas yra sudominti žmones chemija. Tai, kad mūsų mažytę lentelę pavyko pateikti tokioje knygoje, tik prisideda prie mūsų tikslo įgyvendinimo.“

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sankt Peterburge pastatytas interaktyvus paminklas Steve‘ui Jobsui

Sausio 9 dieną Sankt Peterburge atidengtas paminklas kompanijos „Apple“ įkūrėjui Steve‘ui Jobsui. Paminklas yra išmaniojo telefono „iPhone 4“ formos ir 188 сm aukščio. skaityti »

Iš futbolininko atimtas telefonas dėl „Twitter“ priklausomybės

Anglų futbolo klubas „Bolton“ iš žaidėjo Marvino Sordello atėmė telefoną. Vyriausiasis komandos treneris Dougie Freedmanas nutarė, kad pastaruoju metu Marvinui išsivystė „Twitter“ priklausomybė. skaityti »

Sukurtas socialinis tinklas katinų mylėtojams

Internete atsirado specializuotas socialinis tinklas katinų mylėtojams „Catmoji“. Resursą sukūrė programuotojų komanda iš Malaizijos. skaityti »

„USB2USB“ – greitas būdas keistis informacija

USB atmintinės nieko nestebina, jas nešiojamės kaip namų raktus ar telefoną. Tačiau pripažinkite, jog neretai turite tris ar net keturias USB laikmenas. Kaip sužinoti, kas yra kurioje be kompiuterio? skaityti »

Filmas „jOBS“ su Ashtonu Kutcheriu kino teatruose pasirodys balandį

Nepriklausomas filmas „jOBS“ apie legendinį kompanijos „Apple“ įkūrėją bei vadovą Stevą Jobsą JAV kino teatruose pasirodys jau balandžio mėnesį. Tokį pranešimą šią savaitę oficialiai išplatino filmo atstovai. skaityti »

1896 m. surengta pirmoji rentgeno spindulių demonstracija

1896 m. sausio 5 d. vokiečių fizikas Vilhelmas Rentgenas surengė pirmąją rentgeno spindulių demonstraciją. skaityti »

Naujose fotografijose – gyvybei tinkamas Marsas

Programinės įrangos inžinierius Kevinas Džilas (Kevin Gill) sukūrė įspūdingų kadrų, kuriuose vaizduojama, kaip galėtų atrodyti gyvenamas Marsas. skaityti »

Po uragano „Sendi“ Niujorko pakrantėje iškilo 18 mėnuliško peizažo kopų

18 piramides primenančių didžiulių smėlio kopų – dar vienas praėjusį rudenį Šiaurės Ameriką nuniokojusio „Frankenštormu“ praminto uragano „Sendi“ reliktas, demonstruojantis praūžusios stichijos jėgą. Stichijos, kuri tiek smėlio sunešė tiesiog Niujorke. skaityti »

1801 m. atrastas pirmas žinomas asteroidas

1801 m. sausio 1 d. Džiuzepė Pjacis Palerme atrado pirmą žinomą asteroidą, pavadintą „Cerera 1“. skaityti »

Du viename – telefonas ir laisvų rankų įranga

Tikriausi kiekvienas vairuotojas žino, kad kalbėti telefonu ir manevruoti gatvėmis yra draudžiama ir už tai taikomos baudos. Tačiau, ką daryti jei skambutis išties svarbus? Atsakymas paprastas – naudotis laisvų rankų įranga. skaityti »