Užrašyta mažiausia periodinė elementų lentelė

Publikuota: 2011 m. spalio 12 d. trečiadienis

2012 metų Pasaulio Gineso rekordų knygoje atsirado įrašas, patvirtinantis, jog Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko užrašyti pačią mažiausią periodinę elementų lentelę.

Tam tyrėjams prireikė chemijos profesoriaus Martino Poliakofo (Martyn Poliakoff) pagalbos. Jei tiksliau – jo plaukų sruogos. Notingemo universiteto Nanotechnologijų ir nanomokslo specialistai, pasitelkę visą savo išmonę ir įgreitintų galio jonų pluoštelį, sukūrė tokią mažą lentelę, jog milijonai jų tilptų įprastiniame bloknoto lapelyje.

„Aš tiesiog sužavėtas, – pasakoja profesorius. – Net baisiausiuose košmaruose neregėjau savęs Pasaulio Gineso rekordų knygoje, ką jau bekalbėti apie tai, jog čia atsidūrė mano plaukai! Už tai, kad aš visgi čia, reikėtų padėkoti Notingemo universiteto Nanotechnologijų centrui.“

M. Poliakofas yra vienas iš pagrindinių „Periodinės vaizdelių lentelės“ veikėjų. Pati mažiausia periodinė elementų lentelė buvo dovana, kurią gimtadienio proga profesoriui įteikė kolegos. Labai greitai M. Poliakofas tapo tikra YouTube žvaigžde.

Šiuo metu mokslininkas skaito paskaitų ciklą Australijoje, tačiau apie tai spaudoje pasirodančiuose pranešimuose dažnai nutylima. Jis keliauja kartu su šio pokštu įgyvendintoju Bradžiu Haranu (Brady Haran).

„Mes niekada neketinome siekti pasaulio rekordo, tad tai yra malonus netikėtumas, – atvirauja B. Haranas. – Pagrindinis mūsų sukurtų vaizdelių tikslas yra sudominti žmones chemija. Tai, kad mūsų mažytę lentelę pavyko pateikti tokioje knygoje, tik prisideda prie mūsų tikslo įgyvendinimo.“

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Telefonas su trimis ekranais

Dizaineris Jeonghwan Bae ilgai galvojo, koks gali būti išmanusis telefonas, kuris atitiktų augančius technologinius lūkesčius. Jo nuomone, tai turėtų būti telefonas su trimis ekranais. skaityti »

Vaikai iš Kalėdų senelio laukia „iPad“

Kiekvienais metais vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui tikėdamiesi, kad jis išklausys ir atneš jų svajonių žaislą. Kaip rodo JAV atlikti tyrimai, 21 amžiaus vaikai labiausiai nori po egle rasti „Apple“ produktus. skaityti »

„Top 10“ žaidimų kūrėjų 2012 m.

Kiekvienais metais portalas „gamasutra.com“ pristato žaidimų kūrėjų „Top 5“. Tačiau šiemet šį skaičių padvigubino, siekdami įvertinti kūrėjus, kurie per metus parodė kūrybingumą, vystė komercines ir kultūrines sritis. Reikia pastebėti, jog padidinus nominantų skaičių, užduotis nebuvo lengva. skaityti »

Kilnojama lemputė

Kartais mums prireikia nedidelės lemputės ieškant daiktų po spinta, arba norint nedegti šviesos ir tyliai įsėlinti į kambarį... Shannksi universiteto studentai sukūrė labai paprastą ir praktišką lemputę. skaityti »

Ekologiškas telefono kroviklis

Kartais telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu metu. Tarkim, važiuojate autobusu ar sėdite kavinėje. Kompanija „TouchOfModern“ siūlo puikią išeitį – saulės energiją naudojantį kroviklį. skaityti »

Karas Sirijoje: žaidimai naudojami konfliktams suprasti

„Call of Duty“, „Medal of Honor“, „Battlefield“, „Company of Heroes“, „Commandos“, „Counter Strike“ – asmenys, net ir nesusidūrę su šiais žaidimais, galėtų nesunkiai atspėti jų temą: karas. Jei žaidimais galima karinius veiksmus paversti į pramogas, kodėl nepanaudojus jų ir gilesniam konfliktų supratimui bei sprendimui? skaityti »

Išmanieji „akmenukai“

Įkvėptas gamtos dizaineris Jeong Woo Hyeok sukūrė išmanių akmenų konceptą. Nedidelis, plokščias, juodas, labai glotnus daiktas primena paplūdimiuose randamus vėjo ir bangų mūšos nugairintus akmenis. skaityti »

Šviečiančios pirštinės

Gestų arba ženklų kalba tai kalba, kuri suvokiama vizualiai ir perduodama rankų, ir ne tik, gestais. Kai kuriems žmonėms, turintiems tam tikrą negalią, tai vienintelis būdas bendrauti. skaityti »

Penkios žaidimų industrijos tendencijos 2012 m.

Besibaigiant gruodžiui, kiekvienais metais stebimasi, kaip greitai bėga laikas, bandoma įvertinti – nuveiktus darbus, įvykusius pokyčius ir pan. Žaidimų industrijoje keliami tokie klausimai: Ar tik šiemet „Kickstarter“ programa tapo tokia populiari? Ar tikrai tik šiemet „Zynga“ investavo šimtus milijonų dolerių, braudamiesi į mobiliojo ryšio rinką? Kas dar įdomaus nutiko? skaityti »

„eBay“ atsisakys mobiliosios reklamos

Internetinis aukcionas „eBay“ 2013 metais atsisakys reklamos savo mobiliosiose programėlėse, pareiškė kompanijos globalių rinkų prezidentas Devinas Wenigas. skaityti »