Užrašyta mažiausia periodinė elementų lentelė

Publikuota: 2011 m. spalio 12 d. trečiadienis

2012 metų Pasaulio Gineso rekordų knygoje atsirado įrašas, patvirtinantis, jog Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko užrašyti pačią mažiausią periodinę elementų lentelę.

Tam tyrėjams prireikė chemijos profesoriaus Martino Poliakofo (Martyn Poliakoff) pagalbos. Jei tiksliau – jo plaukų sruogos. Notingemo universiteto Nanotechnologijų ir nanomokslo specialistai, pasitelkę visą savo išmonę ir įgreitintų galio jonų pluoštelį, sukūrė tokią mažą lentelę, jog milijonai jų tilptų įprastiniame bloknoto lapelyje.

„Aš tiesiog sužavėtas, – pasakoja profesorius. – Net baisiausiuose košmaruose neregėjau savęs Pasaulio Gineso rekordų knygoje, ką jau bekalbėti apie tai, jog čia atsidūrė mano plaukai! Už tai, kad aš visgi čia, reikėtų padėkoti Notingemo universiteto Nanotechnologijų centrui.“

M. Poliakofas yra vienas iš pagrindinių „Periodinės vaizdelių lentelės“ veikėjų. Pati mažiausia periodinė elementų lentelė buvo dovana, kurią gimtadienio proga profesoriui įteikė kolegos. Labai greitai M. Poliakofas tapo tikra YouTube žvaigžde.

Šiuo metu mokslininkas skaito paskaitų ciklą Australijoje, tačiau apie tai spaudoje pasirodančiuose pranešimuose dažnai nutylima. Jis keliauja kartu su šio pokštu įgyvendintoju Bradžiu Haranu (Brady Haran).

„Mes niekada neketinome siekti pasaulio rekordo, tad tai yra malonus netikėtumas, – atvirauja B. Haranas. – Pagrindinis mūsų sukurtų vaizdelių tikslas yra sudominti žmones chemija. Tai, kad mūsų mažytę lentelę pavyko pateikti tokioje knygoje, tik prisideda prie mūsų tikslo įgyvendinimo.“

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »