„Užšaldyti“ vaikai sveikesni nei „švieži“

Publikuota: 2008 m. liepos 15 d. antradienis

Naujagimiai
Danijos mokslininkų atliktas tyrimas patvirtino, kad iš užšaldytų embrionų gimę vaikai yra sveikesni, nei iš „šviežių“.

Vaikai, gimę naudojant dirbtinį apvaisinimą, rečiau būna neišnešioti ar neišsivystę, jeigu jų embrionai iš pradžių buvo užšaldyti, o po to atšildyti, nei kūdikiai „iš mėgintuvėlio“, gauti iš šviežių embrionų, skelbia britų dienraštis „Times“.

Mokslininkai nustatė, kad užšaldytų embrionų naudojimą galima laikyti visiškai saugiu metodu.

Kita tyrėjų grupė Barselonoje vykusioje Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos konferencijoje pranešė, kad sėkmingų dirbtinio apvaisinimo bandymų skaičius padidėjo 15 proc. pradėjus naudoti vadinamąjį „gyvybingumo indeksą“, kuris suteikia galimybę atrinkti geriausiai sveikam nėštumui tinkančius embrionus.

Užšaldytų embrionų tyrimai, atlikti Kopenhagos universiteto ligoninėje daktarės Anjos Pinborg vadovaujamos mokslininkų grupės, yra svarbūs dėl to, kad moterys vis dažniau raginamos naudoti tik vieną šviežią embrioną (kad išvengtų daugiavaisio nėštumo), o likusius embrionus užšaldyti vėlesniam naudojimui.

Tačiau daktarė A. Pinborg pastebėjo, kad vargu ar užšaldymas stiprina embrionų sveikatą. Tyrimo rezultatus ko gero būtų galima aiškinti tuo, kad dažniausiai užšaldyti embrionus sutinka jaunos moterys su geromis prognozėmis. Egzistuoja didesnė tikimybė, kad ne tokie kokybiški embrionai gali žūti atšildymo proceso metu.

„Šie tyrimai tekia vilčių, – tvirtino Anja Pinborg Barselonoje vykusioje konferencijoje. – Mūsų rezultatai ir toliau lieka pozityvūs. Užšaldytų embrionų įsodinimas gali būti vertinamas kaip absoliučiai saugi procedūra, kurią net galima būtų naudoti dažniau.“

Jeilio universiteto (JAV) mokslininkai konferencijoje pareiškė, kad dirbtinio apvaisinimo operacijų sėkmingumą galima padidinti net 15 proc. naudojant naują „gyvybingumo testą“. Jis 70 proc. atvejų leidžia nustatyti, kurie embrionai prigis moters gimdoje.

Panaudojus neinvazinę procedūrą ištiriama maitinamosios terpės, kurioje embrionai vystosi laboratorijoje, cheminė sudėtis. Mokslininkai tikisi, kad ši technologija bus parengta visuotinai naudoti per 2–3 metus. Jų manymu, „gyvybingumo indekso“ nustatymas gali tapti privaloma vaisingumo tyrimų dalimi.

„Neigiama dirbtinio apvaisinimo pusė – tai, kad perkėlus embrionus, 2 atvejais iš 3 pacientėms nepavyksta jų išnešioti. Viena iš priežasčių – tai, kad negalime iš turimų embrionų išrinkti geriausio“, – sakė tyrimo vadovas Denny Sakkas. Jo teigimu, „gyvybingumo“ indeksas leistų 15 proc. padidinti sėkmingų nėštumų skaičių.

Vidutiniškai D. Britanijoje dirbtinio apvaisinimo procedūra būna sėkminga 21,6 proc. įvairių amžiaus grupių moterų atveju. Jeigu ji taikoma moterims iki 35 m. amžiaus, 29,6 proc. atvejų būna sėkmingi.

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sportuojančioms moterims – išmanioji liemenėlė

Kanados kompanija „OmSignal“, anksčiau pristačiusi marškinius su biometriniais jutikliais, neseniai pranešė apie sportuojančioms moterims sukurtą išmaniąją sportinę liemenėlę. skaityti »

Ar dirbtum veltui gaudamas 1 000 eurų kas mėnesį?

Verslininkas Michaelis Bochmeieris inicijavo eksperimentą „Mano bazinė alga“. Jau 26 žmonės laimėjo mėnesinę 1 100 eurų algą, kuria gali naudotis kaip tinkami. skaityti »

Pristatytas pirmasis sulankstomas mobilusis kino teatras

Los Anžele vykstančioje technologijų parodoje „CES 2016“ pristatytas naujas įrenginys pavadinimu „Royole-X“.Įrenginys vadinamas pirmuoju pasaulyje sulankstomu mobiliuoju kino teatru, nes pagrindinė jo paskirtis – filmų žiūrėjimas. skaityti »

Elektroniniai įrenginiai žiemą: ką reikėtų žinoti apie šalčio poveikį jiems?

Ką reikėtų žinoti apie elektroninių prietaisų naudojimą ir priežiūrą žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio? skaityti »

Geriausi 2015 m. išradimai

Jungtinių Amerikos Valstijų leidinys „Popular Mechanics“ paskelbė 10 įdomiausių 2015-ųjų išradimų, skirtų žmogaus ir gamtos apsaugai. skaityti »

Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. skaityti »

Kalėdų Senelio elniai – robotai?

Robotų kūrėja „Boston Dynamics“ siūlo Kalėdų Seneliui vietoj elnių naudoti keturkojus robotus LS3. skaityti »

Pristatyta nauja skraidanti riedlentė

Bendrovė „ARCA Space Corporation“ pristatė įrenginį „ArcaBoard“, kurį galima vadinti skraidančia riedlente. skaityti »

Ateityje maistas nebeteiks malonumo?

Ar pagalvojote, kaip maitinsimės ateityje? Galbūt visi tapsime žaliavalgiais ir valgysime tik visokias sėklytes? O gal mums maitins pleistrai? skaityti »

Ir robotai ruošiasi Kalėdoms

Amerikos įmonė „RE2 Robotics“ iš Pitsburgo išmokė robotą gaminti popierines snaiges. skaityti »