VGTU studentas sukūrė mobiliuoju telefonu valdomą robotą kamuolį

Publikuota: 2014 m. liepos 31 d. ketvirtadienis

Robotams vis dažniau keičiant žmonių darbą pramonėje ar suteikiant naujų galimybių mokslo tyrimuose, daugėja ir robotams suteikiamų formų. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kompiuterių inžinerijos bakalauras Egidijus Korablikovas pristatė paties sukurtą robotą kamuolį, kuris valdomas nuotoliniu būdu specialia mobiliojo telefono programėle.

Pasaulyje vis labiau populiarėja judantys, lengvi ir nebrangūs robotai, tad tiek mokslininkai, tiek kiti robotų kūrėjai vis dažniau jiems suteikia kamuolio formą. Ji turi platų panaudojimo galimybių spektrą, galintį apimti tiek vaikiškus žaidimus ar futbolo technikos tobulinimą, tiek svarbias kosminės žvalgybos misijas.

„Kurdamas kamuolį juokavau, kad juo galima pagerinti Lietuvos futbolo komandų padėtį – užtektų tokio kamuolio aikštelėje ir jį iš tribūnos valdančio žmogaus, kad įvarčiai vienas po kito atsidurtų priešininkų vartuose. Tačiau roboto funkcijos gali būti labai įvairios, pavyzdžiui, gelbėjimo operacijos renkant informaciją apie nukentėjusiųjų buvimo vietą ar būklę, katastrofų vietų tyrimai, karinės informacijos rinkimas ar tiesiog žaidimai“, – apie savo kūrinį pasakojo VGTU kompiuterių inžinerijos bakalauras Egidijus Korablikovas, planuojantis savo darbus toliau tęsti ir magistrantūroje.

VGTU studento sukurto roboto kamuolio viduje įdėti laikikliai, mikrovaldiklis, bluetooth modulis, vykdomieji varikliai ir baterijos. Pastarosios yra sunkiausios detalės, tad atlieka svarmens vaidmenį ir keisdamos svorio centrą padeda robotui tolygiai judėti. Įrenginys valdomas specialiai sukurta mobiliojo telefono programėle, kuri bluetooth ryšiu siunčia kamuoliui signalą judėti pirmyn, atgal, į kairę, į dešinę arba sustoti.

Sulaukęs palyginimo su plačiai žinomu robotu kamuoliu „Sphero“, kuris taip pat valdomas mobiliuoju telefonu, vaikinas teigia, kad unikalumo jo kūriniui suteikia mechaninio stabilizavimo funkcija, dydis ir tai, kad jis gali būti naudojamas ne tik žaidimams. Taip pat vaikino sukurtas robotas yra gerokai pigesnis.

VGTU Kompiuterių inžinerijos katedros studentai dažnai savo dėstytojus nustebina kurdami originalius elektronikos prietaisus. Šiais metais ketvirtakursiai pristatė nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką, garso spektro atvaizdavimo šviesa ir oro srautu sistemą, belaidę meteorologinę stotelę, šviesos efektų kūrimo bei informacijos atvaizdavimo įrenginį, šoninio slydimo triratį ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »