VGTU studentas sukūrė mobiliuoju telefonu valdomą robotą kamuolį

Publikuota: 2014 m. liepos 31 d. ketvirtadienis

Robotams vis dažniau keičiant žmonių darbą pramonėje ar suteikiant naujų galimybių mokslo tyrimuose, daugėja ir robotams suteikiamų formų. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kompiuterių inžinerijos bakalauras Egidijus Korablikovas pristatė paties sukurtą robotą kamuolį, kuris valdomas nuotoliniu būdu specialia mobiliojo telefono programėle.

Pasaulyje vis labiau populiarėja judantys, lengvi ir nebrangūs robotai, tad tiek mokslininkai, tiek kiti robotų kūrėjai vis dažniau jiems suteikia kamuolio formą. Ji turi platų panaudojimo galimybių spektrą, galintį apimti tiek vaikiškus žaidimus ar futbolo technikos tobulinimą, tiek svarbias kosminės žvalgybos misijas.

„Kurdamas kamuolį juokavau, kad juo galima pagerinti Lietuvos futbolo komandų padėtį – užtektų tokio kamuolio aikštelėje ir jį iš tribūnos valdančio žmogaus, kad įvarčiai vienas po kito atsidurtų priešininkų vartuose. Tačiau roboto funkcijos gali būti labai įvairios, pavyzdžiui, gelbėjimo operacijos renkant informaciją apie nukentėjusiųjų buvimo vietą ar būklę, katastrofų vietų tyrimai, karinės informacijos rinkimas ar tiesiog žaidimai“, – apie savo kūrinį pasakojo VGTU kompiuterių inžinerijos bakalauras Egidijus Korablikovas, planuojantis savo darbus toliau tęsti ir magistrantūroje.

VGTU studento sukurto roboto kamuolio viduje įdėti laikikliai, mikrovaldiklis, bluetooth modulis, vykdomieji varikliai ir baterijos. Pastarosios yra sunkiausios detalės, tad atlieka svarmens vaidmenį ir keisdamos svorio centrą padeda robotui tolygiai judėti. Įrenginys valdomas specialiai sukurta mobiliojo telefono programėle, kuri bluetooth ryšiu siunčia kamuoliui signalą judėti pirmyn, atgal, į kairę, į dešinę arba sustoti.

Sulaukęs palyginimo su plačiai žinomu robotu kamuoliu „Sphero“, kuris taip pat valdomas mobiliuoju telefonu, vaikinas teigia, kad unikalumo jo kūriniui suteikia mechaninio stabilizavimo funkcija, dydis ir tai, kad jis gali būti naudojamas ne tik žaidimams. Taip pat vaikino sukurtas robotas yra gerokai pigesnis.

VGTU Kompiuterių inžinerijos katedros studentai dažnai savo dėstytojus nustebina kurdami originalius elektronikos prietaisus. Šiais metais ketvirtakursiai pristatė nuotoliniu būdu valdomą robotinę ranką, garso spektro atvaizdavimo šviesa ir oro srautu sistemą, belaidę meteorologinę stotelę, šviesos efektų kūrimo bei informacijos atvaizdavimo įrenginį, šoninio slydimo triratį ir kt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Ar tikrai pažįstate visus „Facebook“ draugus?

Britas Danielas Shaw nusprendė priimti iššūkį ir susitikti su visais savo „Facebook“ draugais. skaityti »

„Apple“ galės dar kartą siekti uždrausti „Samsung“ įrenginių prekybą JAV

Kompanija „Apple“ dar kartą galės teikti prašymą uždrausti net 26 „Samsung“ įrenginių, pažeidžiančių jos patentus, prekybą JAV teritorijoje. skaityti »

Londonui leista naudoti domeno pavadinimą .london

Didžiosios Britanijos sostinė gavo leidimą naudoti domeno pavadinimą .london, tapdama dar vienu didmiesčiu, susikursiančiu atskirą sritį pasauliniame tinkle. skaityti »

„Google“ padės pajusti Venecijos dvasią

Kompanija „Google“ ir vienas populiariausių projektų „Google Street View“ suteikia galimybę paplaukioti Venecijos kanalais. skaityti »

Europoje bus leidžiama naudotis elektronika lėktuvui kylant ir leidžiantis

Europos aviacijos saugos agentūra (EASA) atnaujins taisykles, reglamentuojančias asmeninės elektronikos naudojimą lėktuve. skaityti »

Pristatomas naujas fotografavimo būdas

Dauguma kompanijų bando vartotoją sužavėti vis įmantresniu, galingesniu, patogesniu fotoaparatu. Jonasas Pfeilas ir jo komanda į fotografavimą pažvelgė kitu kampu ir sukūrė neįtikėtiną fotokamuolį „Panono“. skaityti »

„Motorola“ patentuoja elektroninę tatuiruotę-mikrofoną

Kompanija „Motorola“ ketina patentuoti vadinamąją elektroninę tatuiruotę – nedidelę mikroschemą su įmontuoti mikrofonu. skaityti »

Minima Pasaulinė mokslo diena taikai ir vystymuisi

Nuo 2002 metų kasmet lapkričio 10–ąją UNESCO skatina visame pasaulyje minėti Pasaulinę mokslo dieną taikai ir vystymuisi. skaityti »

„Apple“ prieš „Samsung“: dvikova be pralaimėtojo

Amžina didžiųjų korporacijų „Apple“ ir „Samsung“ dvikova dėl įvaizdžio, geriausių vietų parduotuvių lentynose ir vartotojų širdžių jau nestebina. Tačiau kaskart rinkoje pasirodžius naujai vieno gamintojo prekei, su nekantrumu laukiama kito prekės ženklo atsako į tai. skaityti »

Lietuviai sukūrė unikalią mobiliąją programėlę tėvų ir vaikų pramogoms

Daugeliui šeimų dažnai kyla klausimas: kur nuvesti savo atžalas pramogauti ar pavalgyti. Su panašiomis dilemomis dažnai susidurdavo ir Ispanijoje gyvenantys lietuviai. skaityti »