Nobelio premijos laureatas britas Danielas Kahnemanas tvirtina, kad turtai, nors tai ir skamba paradoksaliai, verčia žmones skirti mažiau laiko maloniems užsiėmimas ir daugiau – būtiniems, provokuojantiems stresą.
vtv.lt
Nobelio premijos laureatas britas Danielas Kahnemanas tvirtina, kad turtai, nors tai ir skamba paradoksaliai, verčia žmones skirti mažiau laiko maloniems užsiėmimas ir daugiau – būtiniems, provokuojantiems stresą, skelbia „Lietuvos žinios“.
Statistikos duomenimis, tie, kurie uždirba mažiau kaip 20 tūkst. dolerių (apie 40 tūkst. litų) per metus, trečdalį ir net daugiau laiko skiria pasyviam poilsiui, tarkim, žiūri televizorių. Tie, kurie uždirba per 100 tūkst. dolerių (apie 220 tūkst. litų), tik mažiau nei penktadalį laisvo ko skiria tam, kad ištiestų kojas ir atsipalaiduotų.
Tokie duomenys pateikti D.Kahnemano, kuris yra vienas iš psichologinės ekonomikos teorijos ir elgsenos ekonomikos pradininkų, ir jo kolegų straipsnyje žurnale „Science“. Turtuoliai kur kas daugiau laiko skiria kelionėms ir būtinajai veiklai. Jie kone dvigubai dažniau laisvo laiko skiria aktyviems, gerai organizuotiems ir dažnai stresą sukeliantiems užsiėmimams – vaikščiojimui po parduotuves, vaikų auklėjimui ir fiziniams pratimams, pastebima dienraštyje „Lietuvos žinios“.