Vertinant patrauklumą vyrų nuomonės sutampa, o moterų – ne

Publikuota: 2009 m. birželio 29 d. pirmadienis

Flirtas
Kodėl vienos moterys yra daugiau, kitos – mažiau žavios? Vyrai šiuo klausimu daugiau ar mažiau sutaria. Tačiau kiekviena moteris paprastai turi savo nuomonę apie tai, kas jas žavi vyruose, teigiama Wake Forest Universiteto psichologo Dustin'o Wood'o atliktame tyrime.

„Vyrai daug panašiau vertina tai, kas jiems yra patrauklu ir nepatrauklu moteryje lyginant su analogiška moterų nuomone jų atžvilgiu“, teigia psichologas Wood'as. „Šis tyrimas rodo, kad mes galime kiekybiškai įvertinti, kiek vyrai sutaria apie tai, kurios moterys yra patrauklios ir atvirkščiai“.

Tyrime dalyvavo daugiau kaip 4000 dalyvių. Jie turėjo įvertinti 18–25 metų žmonių nuotraukas pagal jų patrauklumą. Vertinimui buvo naudojama dešimtbalė skalė, prasidedanti nuo „visiškai ne“ iki „labai“. Mainais už jų dalyvavimą, kiekvienam dalyviui buvo atskleista, kokie bruožai jiems pasirodė patrauklūs lyginant su vidurkiu. Vertintojų amžius svyravo nuo 18 iki daugiau kaip 70 metų.

Prieš dalyviams įvertinant nuotraukose parodytų asmenų patrauklumą, tyrinėtojų komandos nariai visas nuotraukas suskirstė pagal tam tikrus požymius: ar žmogus savo išvaizda atrodo pasitikintis savimi, jautrus, stilingas, gracingas (moterys), raumeningas (vyrai), tradicinis, vyriškas/moteriška, madingas, linksmas, gražiai apsikirpęs ar gundantis. Suskaidžius nuotraukas pagal šiuos požymius mokslininkai galėjo tiksliau nustatyti, kokie bruožai patiko daugumai moterų ir vyrų.

Vyriškasis moters patrauklumo vertinimas pagrindinai rėmėsi fizinėmis savybėmis. Aukščiausiai buvo vertinamos liesesnės ir gundančiai atrodančios moterys. Dauguma tyrime dalyvavusių vyrų labiau savimi pasitikinčias moteris taip pat  vertino kaip patrauklesnes.

Moterys visumoje šiek tiek palankiau vertino liesesnius ir raumeningesnius vyrus, tačiau bendruoju atveju nesutarė dėl daugumos nuotraukose parodytų vyrų patrauklumo. Kai vienos moterys vienus vyrus vertino ypač palankiai, kitoms jie buvo visiškai nepatrauklūs. Dalyvių amžius taip pat turėjo reikšmės – pavyzdžiui, vyresni žmonės apie patrauklumą sprendė pagal šypseną.

„Kiek mums žinoma, tai yra pirmasis tyrimas, kuriuo bandyta ištirt, ar yra kokio nors vienodumo tarp vyrų ir moterų nuomonės apie patrauklumą“, teigia Wood'as. „Tyrimas padeda paaiškinti, kodėl moterys patiria stipresnį apribojimą įvairiausiais stereotipais ir normomis nie vyrai, arba kodėl joms būdingas siekis išlaikyti tam tikras fizines charakteristikas. Vyrams įspūdį norinčios padaryti moterys daugiau pasisekimo sulauks atitikdamos tam tikrus fizinius standartus. Nors šiuos fizinius standartus tenkinantys vyrai taip pat vertinami kaip patrauklūs, jų bendras patrauklumas nėra taip tvirtai susijęs su fizinėmis savybėmis“.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »