Vokiečiai kuria ateities projektorių

Publikuota: 2013 m. birželio 13 d. ketvirtadienis

Vokietijos kompanija „Osram“ Berlyne pademonstravo multimedijos projektoriui skirto modulio pavyzdį, kuriame vaizdui projektuoti nenaudojamos nei lempos, nei LED. Vietoj tradicinių šviesos šaltinių „Osram“ įrenginyje yra lazeris, o šviesai projektuoti naudojamas fosforas. Ši technologija vaidina „Phaser“ (phosphor + laser).

Lazeris minėtame modulyje skleidžia žydrą šviesą, kuri nukreipiama į modulyje esantį žiedą, padengtą fosforu su raudonomis, geltonomis ir žaliomis dėmėmis. Vaizdui būtinos spalvos formuojamos greitai sukantis šiam ratui.

Verta pabrėžti, kad lazerio ir fosforo naudojimas projektoriuose nėra naujas. Pavyzdžiui, dar 2010 metais projektorių su šiais komponentais pristatė kompanija „Casio“. Visgi anksčiau jie buvo naudojami su LED.

Tokios išskirtinės lazerio ir fosforo technologijos privalumai – itin ryškus vaizdas ir gerokai natūralesnės spalvos. Tokio šviesos šaltinio gyvavimo laikas siekia iki 20 tūkst. valandų (paprastos lempos šviečia 2–6 valandas).

„Osram“ nuomone, dar vienas naujosios technologijos privalumas – tokių projektorių ekologiškumas. Skirtingai nei įprastose lempose, juose nenaudojamas gyvsidabris. Šis faktorius gali būti lemiamas prekiaujant projektoriais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur itin populiarinamos „žaliosios“ technologijos.

Artimiausiu metu technologiją planuojama naudoti miniatiūriniuose projektoriuose bei mobiliuosiuose įrenginiuose. Šiomis idėjomis itin domisi kompanija „Samsung“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„LG Electronics“ pristato trimačio vaizdo projektorių

Viena pirmaujančių pasaulio plokščiaekranių televizorių, garso ir vaizdo technikos gamintojų „LG Electronics“ pristatė 3D projektorių „CF3DAT“. Naujasis „LG Cinema 3D“ serijos įrenginys gali projektuoti tiek 2D, tiek 3D vaizdą iki 200 colių įstrižainės ekrane. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »