Vokiečiai kuria ateities projektorių

Publikuota: 2013 m. birželio 13 d. ketvirtadienis

Vokietijos kompanija „Osram“ Berlyne pademonstravo multimedijos projektoriui skirto modulio pavyzdį, kuriame vaizdui projektuoti nenaudojamos nei lempos, nei LED. Vietoj tradicinių šviesos šaltinių „Osram“ įrenginyje yra lazeris, o šviesai projektuoti naudojamas fosforas. Ši technologija vaidina „Phaser“ (phosphor + laser).

Lazeris minėtame modulyje skleidžia žydrą šviesą, kuri nukreipiama į modulyje esantį žiedą, padengtą fosforu su raudonomis, geltonomis ir žaliomis dėmėmis. Vaizdui būtinos spalvos formuojamos greitai sukantis šiam ratui.

Verta pabrėžti, kad lazerio ir fosforo naudojimas projektoriuose nėra naujas. Pavyzdžiui, dar 2010 metais projektorių su šiais komponentais pristatė kompanija „Casio“. Visgi anksčiau jie buvo naudojami su LED.

Tokios išskirtinės lazerio ir fosforo technologijos privalumai – itin ryškus vaizdas ir gerokai natūralesnės spalvos. Tokio šviesos šaltinio gyvavimo laikas siekia iki 20 tūkst. valandų (paprastos lempos šviečia 2–6 valandas).

„Osram“ nuomone, dar vienas naujosios technologijos privalumas – tokių projektorių ekologiškumas. Skirtingai nei įprastose lempose, juose nenaudojamas gyvsidabris. Šis faktorius gali būti lemiamas prekiaujant projektoriais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur itin populiarinamos „žaliosios“ technologijos.

Artimiausiu metu technologiją planuojama naudoti miniatiūriniuose projektoriuose bei mobiliuosiuose įrenginiuose. Šiomis idėjomis itin domisi kompanija „Samsung“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„LG Electronics“ pristato trimačio vaizdo projektorių

Viena pirmaujančių pasaulio plokščiaekranių televizorių, garso ir vaizdo technikos gamintojų „LG Electronics“ pristatė 3D projektorių „CF3DAT“. Naujasis „LG Cinema 3D“ serijos įrenginys gali projektuoti tiek 2D, tiek 3D vaizdą iki 200 colių įstrižainės ekrane. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »