Vokiečiai oro erdvę gins lazeriniu ginklu

Publikuota: 2012 m. gruodžio 18 d. antradienis

Vokiečiai teigia sėkmingai integravę turimą lazerinį ginklą į pažangią oro erdvės gynybos sistemą.

Kaip informuoja portalas spacedaily.com, vokiečių kompanija „Rheinmetall Defense“ sėkmingai išbandė galingą lazerinį ginklą, skirtą naudoti ir oro erdvės gynybos sistemoje.

Šveicarijoje esančiame kariniame poligone kompanija išbandė savo naująsias bandomąsias sistemas: buvo numuštas nepilotuojamas skraidymo aparatas ir sunaikintas antžeminis taikinys.

Pasak kompanijos, šiais bandymais ji pademonstravo savo pajėgumą į pažangią oro erdvės gynimo sistemą integruoti galingą lazerinį ginklą, tuo parodžiusi savo karinio techninio potencialo galią.

Pranešime spaudai „Rheinmetall Defense“ teigia: „Šis įvykis įrodo visapusišką „Rheinmetall“ kompetenciją šiuolaikinių technologijų srityje – nuo karinių lazerių ir taikinio atpažinimo bei jo identifikavimo iki taikinio sekimo ir artilerijos valdymo įrangos. Taip pat jos nepralenkiamą sugebėjimą visa tai sujungti į vieningą pažangų visiškai funkcionalų bandomąjį įrenginį.“

Ochsenbodeno bandymų poligone buvo išbandyti du įrenginiai su visa galia veikiančiu lazeriniu ginklu. Vienas integruotas į „Oerlikon Skyguard 3” artilerijos pabūklą su „Skyshield” šaudymo bokšteliu, o kitas – 1 kW lazerinis modulis – įrengtas TM 170 tipo savaeigiame pabūkle.

Abu lazeriniai ginklai buvo išbandyti gana skirtinguose scenarijuose. Pirmas scenarijus: gynyba nuo asimetrinio teroristinio tipo užpuolimo ir pasipriešinimas raketų ir artilerijos bei minosvaidžių ugniai. Antras scenarijus: gynimasis nuo aviacijos antpuolio.

Kaip teigia „Rheinmetall“, bandomasis 1 kW lazerinis įrenginys sėkmingai nuskandino guminį plaustą (imituojantį greitaeigį katerį) ir efektyviai sunaikino improvizuotus sprogstamuosius užtaisus, taip pat neutralizavo nesusprogdintus artilerijos pabūklus.

Scenarijus su artilerija, minosvaidžiais ir raketomis, kurio metu buvo išbandyta 10 kW lazerinė įranga, parodė, kad sujungus 2010 metais sukurtą ir išbandytą 5 kW lazerį į dviejų sistemą, pastaroji pasirodė besanti žymiai efektyvesnė ir taikinį galinti numušti per dvigubai trumpesnį laiko tarpą.

Priešlėktuviniame scenarijuje bandomasis 10 kW lazerinis įrenginys nepilotuojamą skraidymo aparatą aptiko, kurį laiką jį sekė ir po to numušė.

Sėkmingai atlikti bandymai rodo kompanijos gebėjimus ir išmanymą kurti kompleksines lazerines sistemas. Ateityje, po maždaug trejų penkerių metų, kompanija tikisi klientams galėsianti pasiūlyti 100 kW galios lazerinį įrenginį. Tačiau jau ir šiandien, kaip parodė bandymai, modulinis lazerių jungimo būdas firmai leidžia patenkinti įvairius kariniams ginklams keliamus reikalavimus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »