Vokietijos policija 2 metus vaikėsi neegzistuojantį serijinį žudiką

Publikuota: 2009 m. kovo 30 d. pirmadienis

Italijos policija
Šimtai Vokietijos detektyvų praleido du metus bandydami susekti paslaptingą serijinę žudikę moterį, kurios DNR buvo rasta 39 nusikaltimų vietose. Tyrimui nepasistūmėjus, už papildomą informaciją buvo pasiūlytas 300000 eurų atlyginimas. Tačiau tikrasis „paslapties“ įminimas nustebino visus.

Nenuostabu, kad šis prizas taip ir nebuvo išmokėtas – paaiškėjo, kad vadinamasis „fantominis žudikas“ buvo visiškas mitas. Visą tą laiką policijos atstovai bandė susekti medvilninių ausų krapštukų gamyklos darbuotoją, kuri buvo atsakinga už produkcijos pakavimą. Tuos pačius krapštukus nusikaltimų tyrėjai vėliau naudojo surenkant nusikaltimų įkalčius.

Istorija plačiai nuskambėjo 2007 metų balandžio mėnesį, kai Heilbronn'e (Vokietija) buvo nužudyta 22 metų policininkė ir sunkiai sužeista jos 25 metų kolegė. Ant policijos automobilio galinės sėdynės detektyvai atrado tai, ką jie manė esant paslaptingo žudiko DNR pavyzdžiu. Tyrimo metu buvo apklausta 800 anksčiau teistų moterų, tačiau DNR analogo nebuvo rasta.

Vėliau tie patys įkalčiai buvo rasti įvairiausiose vietose – ant butelių, cisternų dangčių, kulkų, o kartą – netgi ant sausainio. „Įkalčiai“ buvo rasti Pietų Vokietijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje. Buvo paimti tūkstančiai seilių mėginių, tačiau atsakymo vis nebuvo. Galiausiai 2008 metų balandį detektyvams pritrūko idėjų ir jie paskelbė vidinę apklausą.

Kovo 5 dieną teisėsaugos atstovas Bernd'as Meiners'as oficialiai patvirtino, kad „Egzistuoja pagrįstų abejonių dėl 'fantominio žudiko' egzistavimo“. Pasirodo, ausų krapštukus pakavusi darbuotoja savo darbą darė pakankamai nerūpestingai, ir savo genetine medžiaga užteršdavo nusikaltimų tyrėjų darbo priemones. Tokia netinkamos kokybės produkcija policijai buvo tiekiama nuo 2001 metų.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »