Vokietijos policija 2 metus vaikėsi neegzistuojantį serijinį žudiką

Publikuota: 2009 m. kovo 30 d. pirmadienis

Italijos policija
Šimtai Vokietijos detektyvų praleido du metus bandydami susekti paslaptingą serijinę žudikę moterį, kurios DNR buvo rasta 39 nusikaltimų vietose. Tyrimui nepasistūmėjus, už papildomą informaciją buvo pasiūlytas 300000 eurų atlyginimas. Tačiau tikrasis „paslapties“ įminimas nustebino visus.

Nenuostabu, kad šis prizas taip ir nebuvo išmokėtas – paaiškėjo, kad vadinamasis „fantominis žudikas“ buvo visiškas mitas. Visą tą laiką policijos atstovai bandė susekti medvilninių ausų krapštukų gamyklos darbuotoją, kuri buvo atsakinga už produkcijos pakavimą. Tuos pačius krapštukus nusikaltimų tyrėjai vėliau naudojo surenkant nusikaltimų įkalčius.

Istorija plačiai nuskambėjo 2007 metų balandžio mėnesį, kai Heilbronn'e (Vokietija) buvo nužudyta 22 metų policininkė ir sunkiai sužeista jos 25 metų kolegė. Ant policijos automobilio galinės sėdynės detektyvai atrado tai, ką jie manė esant paslaptingo žudiko DNR pavyzdžiu. Tyrimo metu buvo apklausta 800 anksčiau teistų moterų, tačiau DNR analogo nebuvo rasta.

Vėliau tie patys įkalčiai buvo rasti įvairiausiose vietose – ant butelių, cisternų dangčių, kulkų, o kartą – netgi ant sausainio. „Įkalčiai“ buvo rasti Pietų Vokietijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje. Buvo paimti tūkstančiai seilių mėginių, tačiau atsakymo vis nebuvo. Galiausiai 2008 metų balandį detektyvams pritrūko idėjų ir jie paskelbė vidinę apklausą.

Kovo 5 dieną teisėsaugos atstovas Bernd'as Meiners'as oficialiai patvirtino, kad „Egzistuoja pagrįstų abejonių dėl 'fantominio žudiko' egzistavimo“. Pasirodo, ausų krapštukus pakavusi darbuotoja savo darbą darė pakankamai nerūpestingai, ir savo genetine medžiaga užteršdavo nusikaltimų tyrėjų darbo priemones. Tokia netinkamos kokybės produkcija policijai buvo tiekiama nuo 2001 metų.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »