Vyrų rankos nėra purvinesnės už moterų

Publikuota: 2008 m. spalio 16 d. ketvirtadienis

Prausykla
Kalbant apie asmeninę higieną, manoma, kad rečiau prausiasi vyrai, o moterys bando juos auklėti. Tačiau atlikus tyrimą paaiškėjo, kad moterų poreikis švarai yra tik mitas. Moterų rankos triskart dažniau būna nešvarios, nei vyrų, praneša independent.co.uk.

Akivaizdžiausiais skirtumas tarp lyčių buvo pastebėtas Londone, kur 21 proc. moterų rankos buvo apkrėstos fekalinėmis bakterijomis, o vyrų su nešvariomis rankomis buvo 6 proc.

Birmingeme ir Kardife taip pat buvo daugiau bakterijomis užsikrėtusių moterų, nei vyrų, tačiau šiauriniuose regionuose – Niukaslyje ir Liverpulyje – stereotipai pasitvirtino ir nešvariausios buvo vyrų rankos. Purvinų rankų tyrimas buvo atliktas, siekiant pabrėžti blogus higienos įpročius.

Tai buvo dalis šiandien vykstančios Pasaulinės rankų plovimo dienos. Penkiose Niukaslio traukinių stotyse keleiviai triskart dažniau turėjo bakterijų ant rankų, nei Londone (44 proc. ir 13 proc.).

Liverpulyje daugiau nei trečdalio žmonių rankos buvo nešvarios, palyginus su mažiau nei ketvirčiu Birmingeme ir Kardife.

Visos bakterijos buvo iš virškinamojo trakto. Jos nebūtinai sukelia ligas, tačiau parodo, kad rankos nebuvo tinkamai nuplautos.

Londono higienos mokyklos ir tropinės medicinos higienos centro direktorė Val Curtis sako: „Mes buvome priblokšti, kokios daugybės žmonių rankos buvo užkrėstos fekalinėmis infekcijomis. Jei tokie žmones serga viduriavimu, galimybė užkrėsti kitus labai stipriai padidėja, nesiplaunant rankų po apsilankymo tualete.“

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Imituota žmogaus kūno operacija nesvarumo būklėje

Erdvėlaivyje „Dassault Falcon 20“ neseniai buvo sėkmingai įgyvendintas eksperimentas, kurio metu imituota krūtinės ląstos atvėrimo ir vidinės kraujosruvos sustabdymo operacija. skaityti »

Robotas dainuoja operoje

Vokietijoje sukurtas robotas operos solistas „Myon“, galintis be jokios pagalbos vaidinti operos spektaklyje. skaityti »

Susirgę griebkitės išmaniojo termometro

Rusijos mokslininkų grupė sukūrė išmanųjį termometrą. Jo kūrimo darbai truko daugiau negu trejus metus. skaityti »

Dubajus pasipuošė išmaniaisiais medžiais

Didžiausiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste įmonė „Smart Palm“ pasodino medžius, kurie aplink skleidžia „Wi-Fi“ interneto ryšį ir gali įkrauti mobiliuosius įrenginius. skaityti »

„Facebook“ kuria palydovų laivyną

„Facebook” pranešė, kad sukūrė pirmą bepilotį palydovą „Aquila“, skirtą perduoti interneto signalui. skaityti »

Greičiausias pasaulio kompiuteris pasirodys 2025 m. JAV

JAV prezidentas Barakas Obama pasirašė įsaką dėl galingiausios pasaulyje skaičiavimo mašinos kūrimo. skaityti »

Reklama – pagal kišenę

Kompanija „Apple“ rengiasi užpatentuoti naują paslaugą, susijusią su elektronine komercija ir mokėjimais. skaityti »

Amerikiečių fotografė pradeda pirmąją Instagramo rezidenciją ant geležinkelio bėgių

JAV ambasada pristato JAV fotografę, kuri pirmą kartą Lietuvoje rengia Instagramo rezidenciją ant geležinkelio bėgių. Projektą remia „Lietuvos geležinkeliai“, projekto partneris – JAV ambasada. skaityti »

NASA pademonstravo Plutono kalnus

Amerikiečių kosminis zondas„New Horizons“ sėkmingai atliko istorinį praskridimą netoli Plutono ir jau atsiuntė virtinę intriguojančių nuotraukų, atskleidžiančių šis planetos nykštukės paviršiaus sandaros detalių. skaityti »

Bepilotis „Google“ automobilis pirmą kartą pakliuvo į avariją, kurioje nukentėjo žmonės

Vienas iš „Google“ bepiločių automobilių, bandomų Kalifornijos valstijos keliuose, pirmą kartą tapo avarijos, kurioje nukentėjo žmonės, dalyviu. skaityti »