Žmonijos šiukšlės plinta po Saulės sistemą

Publikuota: 2008 m. gruodžio 4 d. ketvirtadienis

Kosmosas
Kosminėse stotyjes gyvenantys astronautai šiukšlių išnešti į įprastinį konteinerį negali, todėl jos tiesiog kaupiasi kosminėje stotyje. Tačiau kas per daug, tas nesveika: mokslininkai baiminasi, kad besikaupiantys šiukšlių kalnai gali imti kenkti astronautų sveikatai.

Šiukšlių išmetimas kosmose iki šiol tebėra opi problema: trumpų misijų metu kol kas visos šiukšlės kartu su astronautas grįžta į Žemę. Išskyrus rusiškas šiukšles, mat Rusijos kosmoso užkariautojai per daug nesuka galvos ir jas tiesiog sudegina Žemės atmosferoje.

Problemėlė atrodo maža, bet vis tik erzinanti: jei tiesiog išmesi šiukšles lauk, jos niekur nedings, o suks orbitą aplink kosminę stotį. O jei išmesi jas kiek toliau, labai gali būti, kad jos nusės ant kitos planetos.

„Paprastai, kai žmonės galvoja apie šiukšles kosmose, visi prisimena scenas iš „Žvaigždžių karų“, kur didžiuliai šiukšlių sūkuriai tiesiog plaukioja po kosmosą. Ką gi – tai yra visiška tiesa“, – sako Jeanas Hunteris, „ORBITEC“ profesorius.

Tad specialistas NASA‘i pasiūlė išeitį: sukurti tokią kosminę „šiukšliadėžę“, kuri visas šiukšles perleistų per karšto oro gūsį ir padarytų jas visiškai bekvapes, absoliučiai sausas ir lengvas. Tuomet būtų kur kas lengviau jas „sandėliuoti“, o kosmonautai galėtų nebesibaiminti nemalonių kvapų ir nebemėtyti šlamšto į erdvę.

„Mes nežinome, ar Marse yra gyvybės. Bet tikrai žinome, kad mūsų šiukšlės jau teršia šią planetą“, – sako J.Hunteris.

Žinoma, astronautų išmestos šiukšlės toli gražu nėra pagrindinis orbitinių šiukšlių šaltinis – čia vyrauja nebenaudojamų palydovų, sudužusių erdvėlaivių detalės. Tačiau tiek vienu, tiek ir kitu atveju situacija reikalauja sprendimų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »