Žvalgybos palydovai galės identifikuoti žmones iš jų šešėlio

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Šešėliai
Žvalgybiniai palydovai galės iš orbitos identifikuoti asmenis, analizuodami jų šešėlių judėjimo ypatumus, skelbia „Daily Telegraph“.

Dienraščio teigimu, JAV kuriama kompiuterinė programa, kuri analizuos žmogaus metamo šešėlio atvaizdą ir pagal tai bandys nustatyti jo tapatybę. Šis metodas remiasi vadinamąja eisenos analize. Specialistai nustatė, kad pakeisti ar „suklastoti“ kiekvienam žmogui būdingą savitą eisenos būdą nepaprastai sunku.

Pasak dienraščio, ši galimybė gali būti panaudota žinomų nusikaltėlių ar teroristų, įskaitant O. bin Ladeną, stebėjimui iš žvalgybos palydovų ar lėktuvų. Nors pastaraisiais metais žvalgybos palydovų technologijų srityje pasiekta didelė pažanga, iki šiol atpažinti žmonių iš orbitoje padarytų nuotraukų neįmanoma. Dideliame aukštyje skrendančių žvalgybos lėktuvų ar Žemės palydovų užfiksuotuose atvaizduose matomi tik žmonių viršugalviai.

Tačiau specialistai nustatė, kad žmogaus metamo šešėlio kitimo analizė gali susieti jo eisenos ypatumus su dominančių žmonių duomenų bazėse įrašytais duomenimis. Pasak NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Kalifornijoje daktaro Adriano Stoicos, sukūrusio šešėlių analizės technologiją, iš žvalgybos palydovo nufilmuoto vaizdo pakaks, kad būtų galima nustatyti asmens tapatybę.

Šio metodo kritikai abejoja, ar iš orbitos gauta vaizdo medžiaga bus pakankamai aiški ir kokybiška. Jie taip pat mano, kad identifikacijai trukdys prastos oro ar matomumo sąlygos.

A. Stoicos sukurta programinė įranga, kuri jau eksperimentiškai naudojama stebėjimams iš lėktuvų, izoliuoja vaizdo medžiagoje užfiksuotą šešėlių judėjimą ir nagrinėja jį atsižvelgiant į saulės padėtį ir kameros filmavimo kampą. Po to „išvalytus“ šešėlius pradeda analizuoti eisenos atpažinimo priemonės.

Dienraščio teigimu, asmenų identifikavimo iš jų šešėlių technologija yra tik pradiniame raidos etape. Gali praeiti dar daug metų, kol ji bus tinkamai parengta naudoti žvalgybos tarnyboms.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »