Žvalgybos palydovai galės identifikuoti žmones iš jų šešėlio

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Šešėliai
Žvalgybiniai palydovai galės iš orbitos identifikuoti asmenis, analizuodami jų šešėlių judėjimo ypatumus, skelbia „Daily Telegraph“.

Dienraščio teigimu, JAV kuriama kompiuterinė programa, kuri analizuos žmogaus metamo šešėlio atvaizdą ir pagal tai bandys nustatyti jo tapatybę. Šis metodas remiasi vadinamąja eisenos analize. Specialistai nustatė, kad pakeisti ar „suklastoti“ kiekvienam žmogui būdingą savitą eisenos būdą nepaprastai sunku.

Pasak dienraščio, ši galimybė gali būti panaudota žinomų nusikaltėlių ar teroristų, įskaitant O. bin Ladeną, stebėjimui iš žvalgybos palydovų ar lėktuvų. Nors pastaraisiais metais žvalgybos palydovų technologijų srityje pasiekta didelė pažanga, iki šiol atpažinti žmonių iš orbitoje padarytų nuotraukų neįmanoma. Dideliame aukštyje skrendančių žvalgybos lėktuvų ar Žemės palydovų užfiksuotuose atvaizduose matomi tik žmonių viršugalviai.

Tačiau specialistai nustatė, kad žmogaus metamo šešėlio kitimo analizė gali susieti jo eisenos ypatumus su dominančių žmonių duomenų bazėse įrašytais duomenimis. Pasak NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Kalifornijoje daktaro Adriano Stoicos, sukūrusio šešėlių analizės technologiją, iš žvalgybos palydovo nufilmuoto vaizdo pakaks, kad būtų galima nustatyti asmens tapatybę.

Šio metodo kritikai abejoja, ar iš orbitos gauta vaizdo medžiaga bus pakankamai aiški ir kokybiška. Jie taip pat mano, kad identifikacijai trukdys prastos oro ar matomumo sąlygos.

A. Stoicos sukurta programinė įranga, kuri jau eksperimentiškai naudojama stebėjimams iš lėktuvų, izoliuoja vaizdo medžiagoje užfiksuotą šešėlių judėjimą ir nagrinėja jį atsižvelgiant į saulės padėtį ir kameros filmavimo kampą. Po to „išvalytus“ šešėlius pradeda analizuoti eisenos atpažinimo priemonės.

Dienraščio teigimu, asmenų identifikavimo iš jų šešėlių technologija yra tik pradiniame raidos etape. Gali praeiti dar daug metų, kol ji bus tinkamai parengta naudoti žvalgybos tarnyboms.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »