Žvalgybos palydovai galės identifikuoti žmones iš jų šešėlio

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Šešėliai
Žvalgybiniai palydovai galės iš orbitos identifikuoti asmenis, analizuodami jų šešėlių judėjimo ypatumus, skelbia „Daily Telegraph“.

Dienraščio teigimu, JAV kuriama kompiuterinė programa, kuri analizuos žmogaus metamo šešėlio atvaizdą ir pagal tai bandys nustatyti jo tapatybę. Šis metodas remiasi vadinamąja eisenos analize. Specialistai nustatė, kad pakeisti ar „suklastoti“ kiekvienam žmogui būdingą savitą eisenos būdą nepaprastai sunku.

Pasak dienraščio, ši galimybė gali būti panaudota žinomų nusikaltėlių ar teroristų, įskaitant O. bin Ladeną, stebėjimui iš žvalgybos palydovų ar lėktuvų. Nors pastaraisiais metais žvalgybos palydovų technologijų srityje pasiekta didelė pažanga, iki šiol atpažinti žmonių iš orbitoje padarytų nuotraukų neįmanoma. Dideliame aukštyje skrendančių žvalgybos lėktuvų ar Žemės palydovų užfiksuotuose atvaizduose matomi tik žmonių viršugalviai.

Tačiau specialistai nustatė, kad žmogaus metamo šešėlio kitimo analizė gali susieti jo eisenos ypatumus su dominančių žmonių duomenų bazėse įrašytais duomenimis. Pasak NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Kalifornijoje daktaro Adriano Stoicos, sukūrusio šešėlių analizės technologiją, iš žvalgybos palydovo nufilmuoto vaizdo pakaks, kad būtų galima nustatyti asmens tapatybę.

Šio metodo kritikai abejoja, ar iš orbitos gauta vaizdo medžiaga bus pakankamai aiški ir kokybiška. Jie taip pat mano, kad identifikacijai trukdys prastos oro ar matomumo sąlygos.

A. Stoicos sukurta programinė įranga, kuri jau eksperimentiškai naudojama stebėjimams iš lėktuvų, izoliuoja vaizdo medžiagoje užfiksuotą šešėlių judėjimą ir nagrinėja jį atsižvelgiant į saulės padėtį ir kameros filmavimo kampą. Po to „išvalytus“ šešėlius pradeda analizuoti eisenos atpažinimo priemonės.

Dienraščio teigimu, asmenų identifikavimo iš jų šešėlių technologija yra tik pradiniame raidos etape. Gali praeiti dar daug metų, kol ji bus tinkamai parengta naudoti žvalgybos tarnyboms.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonijos bankas ketina „įdarbinti“ robotus

Japonijos bankas „Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ“ klientus pasitinkančius vadybininkus artimiausiu metu ketina pakeisti robotais. skaityti »

„Microsoft“ siūlo prekybininkams pirkėjų atpažinimo sistemą

Savo tinklaraštyje bendrovė „Microsoft“ pasidalijo mintimis apie parduotuves ir jų pasikeitimus 2015 metais. skaityti »

Veidų atpažinimo technologija – prieigai prie svetainių

Bendrovė „Intel“ sukūrė taikomąją programą „True Key“. Prieigai prie interneto svetainių ar įrenginių ji naudoja veidų atpažinimo technologiją. skaityti »

Išmanusis laikrodis – finansams valdyti

Augant dėvimų išmaniųjų įrenginių populiarumui ir skaičiui, atsiranda ir jiems skirtų specializuotų programų. skaityti »

2015 metai pailgės sekunde dėl atominio ir pasaulinio laikų derinimo

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 sek. pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. skaityti »

KTU mokslininkų plėtojama matematinė rašysenos analizė: kuo skiriasi Obamos ir jūsų rašysena?

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai. skaityti »

Barselonos centre – išmaniosios stotelės

Barselonoje pradėjo veikti aštuonios išmaniosios stotelės. Jose įrengti interaktyvūs ekranai, kurie veikia 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. skaityti »

Mokėjimai širdies ritmu

Kanados pradedančioji įmonė „Bionym“ sukūrė apyrankę, kuri matuoja žmogaus širdies dūžius. skaityti »

BMW, kuris pats suranda vietą ir prisiparkuoja daugiaaukštėje aikštelėje

Las Vegase (JAV) prasidėjusioje „CES 2015“ parodoje Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ pademonstravo naujas automobilių autonominio valdymo galimybes, kurios atvers naują puslapį kelių transporto istorijoje. skaityti »

„Apple“ gavo patentą išmaniajam rašikliui

JAV patentų ir prekių ženklų valdyba išdavė kompanijai „Apple“ patentą išmaniajam elektroniniam rašikliui. skaityti »