Žvalgybos palydovai galės identifikuoti žmones iš jų šešėlio

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 4 d. ketvirtadienis

Šešėliai
Žvalgybiniai palydovai galės iš orbitos identifikuoti asmenis, analizuodami jų šešėlių judėjimo ypatumus, skelbia „Daily Telegraph“.

Dienraščio teigimu, JAV kuriama kompiuterinė programa, kuri analizuos žmogaus metamo šešėlio atvaizdą ir pagal tai bandys nustatyti jo tapatybę. Šis metodas remiasi vadinamąja eisenos analize. Specialistai nustatė, kad pakeisti ar „suklastoti“ kiekvienam žmogui būdingą savitą eisenos būdą nepaprastai sunku.

Pasak dienraščio, ši galimybė gali būti panaudota žinomų nusikaltėlių ar teroristų, įskaitant O. bin Ladeną, stebėjimui iš žvalgybos palydovų ar lėktuvų. Nors pastaraisiais metais žvalgybos palydovų technologijų srityje pasiekta didelė pažanga, iki šiol atpažinti žmonių iš orbitoje padarytų nuotraukų neįmanoma. Dideliame aukštyje skrendančių žvalgybos lėktuvų ar Žemės palydovų užfiksuotuose atvaizduose matomi tik žmonių viršugalviai.

Tačiau specialistai nustatė, kad žmogaus metamo šešėlio kitimo analizė gali susieti jo eisenos ypatumus su dominančių žmonių duomenų bazėse įrašytais duomenimis. Pasak NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Kalifornijoje daktaro Adriano Stoicos, sukūrusio šešėlių analizės technologiją, iš žvalgybos palydovo nufilmuoto vaizdo pakaks, kad būtų galima nustatyti asmens tapatybę.

Šio metodo kritikai abejoja, ar iš orbitos gauta vaizdo medžiaga bus pakankamai aiški ir kokybiška. Jie taip pat mano, kad identifikacijai trukdys prastos oro ar matomumo sąlygos.

A. Stoicos sukurta programinė įranga, kuri jau eksperimentiškai naudojama stebėjimams iš lėktuvų, izoliuoja vaizdo medžiagoje užfiksuotą šešėlių judėjimą ir nagrinėja jį atsižvelgiant į saulės padėtį ir kameros filmavimo kampą. Po to „išvalytus“ šešėlius pradeda analizuoti eisenos atpažinimo priemonės.

Dienraščio teigimu, asmenų identifikavimo iš jų šešėlių technologija yra tik pradiniame raidos etape. Gali praeiti dar daug metų, kol ji bus tinkamai parengta naudoti žvalgybos tarnyboms.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »