Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dvi „Samsung“ reklamos – tarp dešimties žiūrimiausių

Du reklaminiai „Samsung“ filmukai pateko į žiūrimiausių savaitės reklamų dešimtuką, praneša „AdAge“. skaityti »

Irane užblokuota Londono olimpiados svetainė

Oficiali 2012-ųjų olimpiados svetainė tapo neprieinama Irano interneto vartotojams, praneša „BBC News“. skaityti »

Atsikurianti plėvelė „Toray“ apsaugos įrenginius nuo įbrėžimų

Japonijos kompanija „Toray Advanced Film“ pradeda gamini specialią atsikuriančią plėvelę, skirtą apsaugoti nešiojamuosius elektroninius įrenginius nuo įbrėžimų. skaityti »

„Google“ atskleidė šiek tiek informacijos apie savo „Interneto akinių“ projektą

„Google“ vaizdo įrašas, paskelbtas socialiniame tinklalapyje „Google+“, patvirtino, kad sklandę gandai apie kuriamus akinius, kurie turėtų sujungti realų ir virtualų pasaulius, buvo teisingi. skaityti »

„Eddy“ – elektroninė braižymo lenta

Jeigu Jūs nors kartą gyvenime statėte namą, dalyvavote jo projektavimo procese ir pan., tai tikrai žinote, kiek daug įvairiausių eskizų, brėžinių ir pan. reikia parengti. skaityti »

Garso kolonėlės „Wrenz“

Įvairi vaizdo ir garso aparatūra mus supa kasdien. Ko gero, daugelio namuose rasime ne vieną prietaisą, skirtą pagerinti mūsų buitį ir smagiau leisti laisvalaikį. skaityti »

Pirmą kartą atkurti garsai, kurie galėtų sklisti Marse ar Veneroje

Nepaisant jau daug metų besitęsiančių kosmoso tyrimų, iki šiol žmonės neturėjo beveik jokių duomenų, kokie garsai gali sklisti kitose planetos. skaityti »

Konceptas „iPod Nano Touch“

Jaunas dizaineris Enrico Penelio yra kompanijos „Apple“ gerbėjas, todėl šį kartą jis siūlo naują muzikos grotuvo „iPod“ konceptą. skaityti »

Vilniaus miesto kortelė pristatoma pasaulinėje kortelių svetainėje

Nuo šiol oficialią Vilniaus miesto kortelę galima įsigyti ir pasaulinėje miesto kortelių interneto svetainėje www.worldcitycard.com. skaityti »

Kasdienius spausdinimo procesus biuruose perleisti specialistams skatina greitas darbo ritmas

Pasaulinės rinkos tyrimų ir strateginio konsultavimo kompanijos „InfoTrends“ atliktas tyrimas atskleidžia, kad vis daugiau įmonių rūpinimąsi kasdieniu spausdinimu atiduos į specialistų rankas. skaityti »