Žvilgsnis į Everesto viršukalnę – per interneto kamerą

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Šiomis dienomis aukščiausiai pasaulio viršukalnei – Everestui – dėmesio tikrai netrūksta. Kalnas-milžinas yra tapęs dviejų svarbių projektų dalimi. Vienas jų vykdomas pasitelkus pažangiausią matavimo įrangą siekiant nustatyti tikslų šio kalno aukštį. O antrojo projekto metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus.

Vaizdą transliuoja internetu

Tikslių duomenų apie Everesto aukštį gali tekti palaukti dvejus metus. Tačiau įspūdingais realiojo laiko vaizdais nuo šios viršukalnės galima mėgautis jau dabar.

Projekto „Everst Share 2011“ metu užfiksuoti vaizdai yra tiesiogiai transliuojami per internetą, o nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų.

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją.

Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Duomenys klimato apsaugai

Projektas „Everest Share 2011“ yra tarptautinės klimato ir gamtosaugos konferencijos „Share“ dalis. Mokslininkai pasirinko Kala Pattharo viršukalnę stebėjimo kamerai įrengti, kadangi nuo jos atsiveria pakankamai platūs Everesto šiaurinės ir pietvakarių pusių, taip pat vakarinės kalnyno keteros vaizdai.

Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Kartu su šiais vaizdais pasitelkę meteorologinių stebėjimų duomenis, kuriuos surenka 8000 metrų aukštyje įrengta orų stebėjimo stotis, mokslininkai tikisi daugiau sužinoti apie klimato pokyčius ir klimato atšilimo reiškinį pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip sužinoti, kas naudojasi jūsų interneto kamera?

Kenkėjiškos programos, perimančios interneto kameros valdymą ir be vartotojo žinios renkančios filmuotą medžiagą, seniai nėra naujiena, tačiau kompiuterių naudotojai ne visada įvertina jų keliamą grėsmę. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmaniuosius telefonus su NFC bus galima naudoti kaip elektroninį leidimą

Bekontaktės kortelės, leidžiančios patekti į kompanijų patalpas ar automobilių aikšteles, dabar gali būti suderintos ir su NFC telefonais. skaityti »

„Canon EOS 60Da“ – fotoaparatas dangaus objektams fiksuoti

„Canon“ EOS fotoaparatų seriją papildė modelis „EOS 60Da“. Tai didelės raiškos skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas, skirtas tiek profesionaliems astrofotografams, tiek ir mėgstantiems laisvalaikiu fiksuoti dangaus objektus. skaityti »

Auklę jau galima užsisakyti ir internetu

Vis labiau augant internetinės prekybos populiarumui, prekybininkai vis labiau plečia ir šiuo būdu galimų įsigyti prekių ir paslaugų sąrašą. skaityti »

Sportuoti padės „išmanieji“ treneriai

Vienos populiariausių sporto šakų – futbolo entuziastai nuo šiol galės savo sportinius duomenis palyginti su garsiausių pasaulio futbolininkų atliekamų sprintų skaičiumi, bėgimo tempu bei kitais parodymais ir taip simboliškai mesti jiems iššūkį virtualioje erdvėje. skaityti »

Naujas kroviklis Jūsų „iPhone“

„Apple“ kompanijos produktams vis populiarėjant, daiktų dizaineriai taip pat nesnaudžia. Kasdien įvairiose svetainėse ir „bloguose“ pasirodo įvairūs konceptai skirti „iPhone“, „iPad“ ir kitiems šios kompanijos produktams. Dizaineris Benjamin Helle taip pat siūlo vieną paprastą įrenginį. skaityti »

Išmanusis valdiklis „Four“

Ko gero, jau nieko nebestebina planšetiniai kompiuteriai, o juos vis dažniau pamatome ne tik televizoriaus ekrane ar parduotuvių vitrinose, bet ir autobusuose, universitetuose ir pan. Taip pat pripratome prie lietimui jautrių ekranų. Sujungdamas įprastų planšetinių kompiuterių funkcijas ir dizainą Marko Vuckovic siūlo daugiafunkcinį prietaisą. skaityti »

Lietuvoje startuoja žaidimų ir sužaidybinto pasaulio kūrimo konkursas

Lietuvoje startuoja naujas žaidimų ir sužaidybintos realybės kūrimo konkursas. skaityti »

Magnetinis apsiaustas: fizikai sukūrė prietaisą, nematomą magnetinių laukų

Barselonos universiteto (Autonomous University of Barcelona) mokslininkai, bendradarbiaudami su Slovakijos mokslų akademija, sukūrė cilindrą, kuris gali padaryti daiktus nematomus magnetiniams laukams. Prietaisas buvo pagamintas panaudojus superlaidininkus ir feromagnetinės medžiagas, jau plačiai naudojamus rinkoje. Apie šį išradimą paskelbė žurnalas „Science“. skaityti »

Mokslo projektai, finansuojami minios

Turite įdomių idėjų mokslinių tyrimų projektui, tačiau reikia lėšų? Viena iš naujų galimybių – pasinaudoti ką tik atsidariusio portalo „Petridish.org“ paslaugomis. skaityti »

Sukurta kamera, galinti matyti, kas yra už kampo

Masačusetso technologijos instituto (angl. Masachusets Institute of Technology, MIT) mokslininkai paskelbė įdomų darbą, aprašantį sistemą, kuri gali fiksuoti tiesiogiai nematomų objektų trimačius atvaizdus. skaityti »